Gå til hovedindhold

AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm

AOCComputerskærmeEAN: 4038986180764
Pris fra 1.896 krtil 2.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 523 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.853 kr 5. maj

Sammenlign priser på AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1896 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm
1.896 kr
Til butik
AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

AOC Pro-line Q27P3QW - P3 Series - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort - B2B

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: Q27P3QW
EAN: 4038986180764
Varenr.: 1000903319
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC Q27P3QW - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
1.907 kr
Til butik
27" AOC Q27P3QW - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC Q27P3QW monitor understøtter effektivt dagligt arbejde med skarp QHD-detaljegrad, brede betragtningsvinkler og et integreret webcam til problemfri videomøder. Størrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: Indbygget 2MP webcam; USB 3.2 Gen 1 hub; Ergonomisk stander (højde; pivot; drej; tilt) Klar tekst, ensartede farver og fleksibel positionering gør det nemt at arbejde komfortabelt og produktivt gennem lange arbejdsdage og hyppige opkald.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: Q27P3QW
EAN: 4038986180764
Varenr.: 3437443
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AOC Q27P3QW 27" QHD skærm - IPS, 75 Hz, webcam og højdejusterbar - Sort
2.399 kr
Til butik
AOC Q27P3QW 27" QHD skærm - IPS, 75 Hz, webcam og højdejusterbar - Sort billede

Produktinformation

Elegant kontorskærm med skarpt QHD-billedeAOC Q27P3QW er en 27" kontorvenlig skærm, der kombinerer QHD-opløsning (2.560 × 1.440) med IPS-panel for brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver. Med op til 75 Hz opdateringshastighed, 4 ms respons og antirefleksbehandling får du et flydende og behageligt billede hele dagen.Indbygget kamera, mikrofon og lyd - klar til møderSkærmen har indbygget webcam (ca. 2 MP), mikrofon samt højttalere (2 × 5 W), så du er klar til videomøder uden ekstra udstyr. Low Blue Light og flimmerfri teknologi skåner øjnene under lange arbejdsdage.Fleksibel tilslutning og ergonomiTilslut nemt via 2× HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.2. Den indbyggede USB‑hub (4× USB‑A, 1× USB‑B upstream) giver hurtig adgang til tilbehør, og skærmen kan højdejusteres op til 15 cm, vippes, drejes og roteres for optimal arbejdsstilling. VESA 100 × 100 mm gør vægmontering muligt.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: IPS, flad, antirefleksLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 50.000.000:1 (dynamisk)Farver: 16,7 mio.; sRGB: 117 %, DCI‑P3: 102 %, NTSC: 102 %Opdateringshastighed: 75 Hz; Responstid: 4 msHDR: UnderstøttetIndbygget: webcam ca. 2 MP, mikrofon, 2 højttalere (10 W RMS)Tilslutninger: 2× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, USB‑hub 3.2 Gen 1 (4× USB‑A, 1× USB‑B), DC‑inErgonomi: Højdejustering 15 cm, tilt −5–35°, drej −180–180°, pivot; VESA 100 × 100 mmStrøm: 26 W typ., standby 0,5 W; 100–240 V, 50–60 HzMål med fod: B 61,38 × D 20,01 cm; Dybde uden fod: 5,28 cmVægt med fod: 6,6 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 12.52g
EAN: 4038986180764
Varenr.: 2053111
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AOC Q27P3QW 27" QHD skærm - IPS, 75 Hz, webcam og højdejusterbar - Sort
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.896 kr1.896 krKøb
2Proshop DK1.907 kr1.907 krKøb
3Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
4Vivas DK2.419 kr2.588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm i 170 dage. Laveste pris i perioden er 1.853 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 2.022 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.935 kr.

Den nuværende pris på 1.896 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for AOC Pro-line Q27P3QW 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 75Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.896 kr11 kr (1%)
2. jun. 20261.907 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.908 kr5 kr (0%)
6. maj 20261.913 kr60 kr (3%)
5. maj 20261.853 kr38 kr (2%)
4. maj 20261.891 kr22 kr (1%)
29. apr. 20261.913 kr55 kr (3%)
18. feb. 20261.968 kr1 kr (0%)
27. jan. 20261.967 kr18 kr (1%)
26. jan. 20261.949 kr18 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret