Gå til hovedindhold

AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986682671
Pris fra 974 krtil 1.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 645 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 970 kr 27. maj

Sammenlign priser på AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 974 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz
974 kr
Til butik
AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz billede

Produktinformation

AOC Gaming 27G4HA - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 200 Hz - Fast IPS - 300 cd/m² - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: 27G4HA
EAN: 4038986682671
Varenr.: 1003317596
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC 27G4HA - 1920x1080 (FHD) - 200Hz - IPS
1.009 kr
Til butik
27" AOC 27G4HA - 1920x1080 (FHD) - 200Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC 27G4HA monitor leverer ultra-glat, kompetitivt gameplay med Fast IPS-panel, hurtig responstid og HDR10-understøttelse for levende, naturtro billeder. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 200Hz Paneltype: Fast IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: HDR10; DisplayHDR 400; AdaptiveSync; 1 ms GtG; 0.5 ms MPRT; Indbyggede højttalere; Ergonomisk eSports-stander; G-Menu-software Responsiv bevægelseshåndtering, levende kontrast og ergonomisk justerbarhed hjælper konkurrenceorienterede spillere med at bevare fokus og præcision under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27G4HA
EAN: 4038986682671
Varenr.: 3383148
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AOC 27G4HA 27" Full HD gaming-skærm - 200 Hz Fast IPS, sort/rød
1.269 kr
Til butik
AOC 27G4HA 27" Full HD gaming-skærm - 200 Hz Fast IPS, sort/rød billede

Produktinformation

Fordele ved gaming-skærm i 27"AOC 27G4HA er skabt til spil, hvor tempo og præcision betyder alt. Den 27" store flade skærm i Full HD kombinerer en Fast IPS-paneltype med op til 200 Hz) opdateringsfrekvens for flydende bevægelser og skarpe detaljer. HDR10 giver bedre kontrast og lysstyrke til stærkere visuelle oplevelser, mens indbyggede højttalere gør det nemt at komme i gang uden ekstra udstyr.Ydelse til konkurrencespilMed 1 ms GTG og 0,5 ms MPRT reagerer skærmen ekstremt hurtigt. Adaptive Sync og NVIDIA G-SYNC-understøttelse hjælper med at minimere tearing og stutter. Funktioner som lavt blålys, flimmerfri teknologi samt skygge- og bevægelsesstyring giver behagelig og kontrolleret gaming i længere sessioner.Fleksibel opsætning og tilslutningHøjden kan justeres op til 13 cm, og skærmen kan drejes, vippes og drejes i pivot for en ergonomisk opsætning. To HDMI 2.0-porte, DisplayPort 1.4 og 3,5 mm hovedtelefonudgang dækker de fleste behov - perfekt til både PC og konsoller i Full HD.Skærmstørrelse: 27" (68,6 cm)Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: Fast IPS, LED-bagbelysning (W-LED)Opdateringsfrekvens: Op til 200 HzResponstid: 1 ms GTG / 0,5 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farvedækning: sRGB 115,4 %, DCI-P3 91,9 %, Adobe RGB 90,5 %Synsvinkler: 178°/178°HDR: HDR10Synkronisering: Adaptive Sync, NVIDIA G-SYNCHøjttalere: 2 × 2 W (RMS i alt 4 W)Tilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.4, 3,5 mm hovedtelefonudgangErgonomi: Højdejusterbar 13 cm, tilt -3,5° til 21,5°, drejning ±30°, pivot ±91°, VESA 100 × 100Strømforbrug: 23 W (typisk), 0,3 W (standby/off)Mål med fod: H 51,66 × B 61,38 × D 24,0 cmVægt med fod: 4,83 kgMedfølgende kabler: HDMI, DisplayPort, AC...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 9.86g
EAN: 4038986682671
Varenr.: 2175435
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AOC 27G4HA 27" Full HD gaming-skærm - 200 Hz Fast IPS, sort/rød
1.289 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC 27G4HA 27 Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK974 kr974 krKøb
2Proshop DK1.009 kr1.009 krKøb
3Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
4Vivas DK1.289 kr1.378 krKøb
5Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.011 kr.

Den nuværende pris på 974 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for AOC 27G4HA 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 200 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026974 kr8 kr (1%)
1. jun. 2026982 kr2 kr (0%)
28. maj 2026984 kr14 kr (1%)
27. maj 2026970 kr6 kr (1%)
26. maj 2026976 kr8 kr (1%)
25. maj 2026984 kr2 kr (0%)
24. maj 2026982 kr2 kr (0%)
7. maj 2026984 kr14 kr (1%)
6. maj 2026970 kr4 kr (0%)
5. maj 2026974 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret