Gå til hovedindhold

AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk

AOCComputerskærmeEAN: 4038986642590
Pris fra 809 krtil 1.190 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 381 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 705 kr 18. mar.

Sammenlign priser på AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 809 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC Gaming 27G42E 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
809 kr
Til butik
AOC Gaming 27G42E 27" Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

AOC Gaming 27G42E - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - Fast IPS - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - HDMI, DisplayPort - sort, rød

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: 27G42E
EAN: 4038986642590
Varenr.: 1002932816
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC 27G42E - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - IPS
818 kr
Til butik
27" AOC 27G42E - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC Gaming 27G42E monitor er bygget til jævnt og responsivt gameplay med skarpe billeder og hurtig IPS-klarhed. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; HDR10; Lav input-forsinkelse; MBR (0.5 ms MPRT); G-Menu-tilpasning Understøttelse af adaptiv synkronisering og ydeevne med lav latenstid hjælper med at levere klar bevægelse og stabil kontrol til daglige gaming-sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27G42E
EAN: 4038986642590
Varenr.: 3435089
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk
949 kr
Til butik
AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk billede

Produktinformation

AOC G4 27G42E computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort AOC G4 27G42E. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 1 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9,

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Gamer Skærm
EAN: 4038986642590
Varenr.: 51086807073104
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC Gaming 27G42E 27 Fast IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
979 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm AOC 27G42E 27" Full HD Fast IPS 180 Hz (sort)
-5%1.039 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm AOC 27G42E 27" Full HD Fast IPS 180 Hz (sort)
-5%1.059 kr
Før 1.109 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 27" gamingskærm 27G42E
1.190 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK809 kr809 krKøb
2Proshop DK818 kr857 krKøb
3Geekd949 kr949 krKøb
4Ultrashop979 kr979 krKøb
5Boligcenter DK1.039 kr1.039 krKøb
6Vivas DK1.059 kr1.138 krKøb
7Komplett DK1.190 kr1.190 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk i 184 dage. Laveste pris i perioden er 705 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 1.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 856 kr.

Den nuværende pris på 809 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for AOC 27G42E Gaming Monitor 27" IPS 1920x1080/16:9/1ms/300cd/m2/ HDMI Skærm - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026809 kr7 kr (1%)
23. maj 2026802 kr7 kr (1%)
12. maj 2026809 kr16 kr (2%)
28. apr. 2026793 kr19 kr (2%)
26. apr. 2026812 kr6 kr (1%)
25. apr. 2026818 kr6 kr (1%)
24. apr. 2026812 kr13 kr (2%)
23. apr. 2026825 kr7 kr (1%)
22. apr. 2026818 kr14 kr (2%)
17. apr. 2026804 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret