Gå til hovedindhold

AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz

AOCComputer – tilbehørEAN: 4038986182799
Pris fra 938 krtil 1.919 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 981 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 934 kr 22. apr.

Sammenlign priser på AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 938 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC 27E4U - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS
938 kr
Til butik
27" AOC 27E4U - 1920x1080 (FHD) - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC 27E4U monitor leverer klare hverdagsbilleder og behagelig ergonomi til produktivt kontorarbejde, med et IPS-panel for ensartede farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; USB 3.2 Gen 1 hub; Hardwarebaseret anti-blue light Dens jævne bevægelser, fleksible højdejustering og øjenkomfortfunktioner gør den til et praktisk valg til lange sessioner med dokumenter, webapps og multimedie.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27E4U
EAN: 4038986182799
Varenr.: 3437438
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Aoc 27e4u 27 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz
999 kr
Til butik
Aoc 27e4u 27 tommer 1920 × 1080pixels Ips 16:9 120hz billede

Produktinformation

27-tommer IPS med Full HD (1920x1080) og 112,9 % sRGB for præcise farver 120 Hz opdateringsfrekvens og 4 ms grå-til-grå-responstid giver mere flydende bevægelser HDR-understøttelse med lokal dimming øger kontrast og synlige detaljer USB 3.2-hub, DisplayPort, HDMI, VGA og indbyggede højttalere mindsker kabelrod Tilt, drej, pivot og 150 mm højdejustering med VESA-montering og 5-års garanti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Artikel nr.: 27E4U
EAN: 4038986182799
Varenr.: 5020076803
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
AOC 27" skærm 27E4U
999 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz
1.154 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC 27E4U Full HD IPS, 120 Hz, sort
-5%1.899 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC 27E4U Full HD IPS, 120 Hz, sort
-5%1.919 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK938 kr977 krKøb
2Dustin DK999 kr1.085,25 krKøb
3Komplett DK999 kr999 krKøb
4CompuMail DK1.154 kr1.154 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr3.118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz i 178 dage. Laveste pris i perioden er 933 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 1.061 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 982 kr.

Den nuværende pris på 938 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for AOC 27E4U 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) DisplayPort HDMI 120 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026938 kr4 kr (0%)
22. apr. 2026934 kr77 kr (8%)
24. mar. 20261.011 kr4 kr (0%)
22. mar. 20261.015 kr46 kr (4%)
10. mar. 20261.061 kr90 kr (9%)
7. mar. 2026971 kr38 kr (4%)
13. feb. 2026933 kr122 kr (12%)
12. feb. 20261.055 kr6 kr (1%)
27. jan. 20261.061 kr67 kr (7%)
25. jan. 2026994 kr31 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret