Gå til hovedindhold

AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

AOCComputerskærmeEAN: 4038986181235
Pris fra 1.035 krtil 1.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 584 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 957 kr 7. apr.

Sammenlign priser på AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1035 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.035 kr
Til butik
AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

AOC 27E3QAF - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 1000:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - højtalere - sort med tekstur

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Artikel nr.: 27E3QAF
EAN: 4038986181235
Varenr.: 1001388259
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" AOC 27E3QAF - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS
1.148 kr
Til butik
27" AOC 27E3QAF - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

AOC 27E3QAF monitor kombinerer et 27" IPS-panel med ergonomisk justerbarhed til produktivt kontor- og studiebrug og tilbyder brede betragtningsvinkler samt øjenplejefunktioner for komfortable lange sessioner. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, VGA, DisplayPort Særlige funktioner: VESA Adaptive-Sync; Low blue light; Flicker-free; Built-in speakers; Cable management; Ergonomic stand Højde- og rotationsjustering, lavt blåt lys og flimmerfri teknologi samt Adaptive-Sync mindsker øjenbelastning, holder arbejdspladsen ryddelig og giver jævne, tårefri billeder under lange arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27E3QAF
EAN: 4038986181235
Varenr.: 3209719
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" AOC E3 27E3QAF - IPS, Full HD, 75 Hz, sort
-15%1.359 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" AOC E3 27E3QAF - IPS, Full HD, 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Fordele ved 27" skærm til hjemmekontorAOC E3 27E3QAF giver dig et stort 27" arbejdsområde i Full HD med skarp tekst og klare farver fra en IPS-panel. Den næsten rammeløse konstruktion på tre sider gør den ideel til multi‑skærmsopsætninger, og det justerbare stativ sikrer komfort med højde-, vippe- og pivotfunktion. Med Flicker-Free og Low Blue Light kan du arbejde mere behageligt i længere tid.Skabt til kontor og studieSkærmen er målrettet kontorbrug med 75 Hz opdateringshastighed, hurtig 4 ms respons og understøttelse af VESA Adaptive Sync til jævn visning. Indbyggede højttalere gør det nemt at afspille lyd uden ekstra udstyr, og de mange tilslutninger - HDMI, DisplayPort, VGA samt hovedtelefonudgang - passer fleksibelt til både stationære og bærbare.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (16:9), Full HDPanel: IPS, LED-bagbelysning (W-LED), mat antirefleksOpdateringshastighed: 75 Hz, responstid: 4 msBetragtningsvinkler: 178°/178°Kontrast: 1.000:1 (typ.), dynamisk 20.000.000:1Farver: 16,7 mio.Lysflimmerfri og Low Blue Light: JaHDR-understøttelse: JaHøjttalere: 2 × 2 W (RMS 4 W)Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, 1× VGA, lydindgang, hovedtelefonudgang (3,5 mm)Ergonomi: Højdejustering 15 cm, tilt −5° til 35°, pivot −90°/90°, VESA 100 × 100 mm, kabelhåndteringStrømforbrug: 18 W (typ.), 0,5 W (standby), intern strømforsyningMål med stander: H × B × D: 54,45 × 61,47 × 20,13 cmVægt: 5,38 kg (med stander)...

Produktspecifikationer

Mærke: AOC
Kategori: Skærme
Vægt: 12.6g
EAN: 4038986181235
Varenr.: 1924886
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" AOC E3 27E3QAF - IPS, Full HD, 75 Hz, sort
-15%1.379 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AOC 27E3QAF 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.035 kr1.035 krKøb
2Proshop DK1.148 kr1.148 krKøb
3Boligcenter DK1.359 kr1.359 krKøb
4Vivas DK1.379 kr1.548 krKøb
5Ultrashop1.619 kr1.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz i 172 dage. Laveste pris i perioden er 930 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 1.119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.014 kr.

Den nuværende pris på 1.035 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for AOC 27E3QAF 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.035 kr17 kr (2%)
28. maj 20261.018 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.026 kr7 kr (1%)
25. maj 20261.019 kr16 kr (2%)
24. maj 20261.035 kr13 kr (1%)
23. maj 20261.022 kr10 kr (1%)
22. maj 20261.032 kr4 kr (0%)
20. maj 20261.036 kr16 kr (2%)
18. maj 20261.052 kr6 kr (1%)
17. maj 20261.046 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret