Gå til hovedindhold

AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143315050
Pris fra 80.873 krtil 117.494 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 36.621 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 76.834 kr 2. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 80873 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX 2,5 GHz 86 kerner sTR5 WOF - u/køler
80.873 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX 2,5 GHz 86 kerner sTR5 WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 7995WX - 2.5 GHz - 96-core - 192 tråde - 384 MB cache - Socket sTR5 - PIB/WOF

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000884WOF
EAN: 0730143315050
Varenr.: 1001698112
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)
80.922 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 2.5 GHz (5.1 GHz Turbo), kan overclockes, 96 kerner (hexanonaconta core), 192 tråde, 96 MB L2 / 384 MB L3 cache, understøtter Octa Channel DDR5-5200 RAM, 128 PCI Express Gen 5.0 / 8 PCI Express 3.0 lanes lanes, sTR5 socket, 350 watt TDP, bulk (dvs uden køler) - Storm Peak Understøttes af bundkort med TRX50 & WRX90 chipset...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000884WOF
EAN: 0730143315050
Varenr.: 3207174
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper Pro 7995wx 2.5ghz Str5
117.494 kr
Til butik
Amd Ryzen Threadripper Pro 7995wx 2.5ghz Str5 billede

Produktinformation

96 kerner og 192 tråde accelererer rendering, simulering og kompilering 5.1 GHz i boost, 2.5 GHz i base bevarer systemets responsivitet under vedvarende belastning 384 MB L3-cache med ottekanals DDR5 holder store datasæt tæt på PCIe 5.0-baner muliggør NVMe med høj båndbredde og professionelle GPU'er 350 W TDP, ingen køler medfølger, planlæg for sTR5-bundkort og passende køling...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Øvrige CPU sockets
Artikel nr.: 100-100000884WOF
EAN: 0730143315050
Varenr.: 5011356649

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK80.873 kr80.873 krKøb
2Proshop DK80.922 kr80.922 krKøb
3Dustin DK117.494 kr117.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 76.834 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 80.873 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 78.952 kr.

Den nuværende pris på 80.873 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for AMD Ryzen Threadripper PRO 7995WX CPU - 96 kerner - 2.5 GHz - AMD sTR5 - AMD Boxed (uden køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202680.873 kr1.004 kr (1%)
7. maj 202679.869 kr3.034 kr (4%)
17. apr. 202676.835 kr706 kr (1%)
16. apr. 202677.541 kr706 kr (1%)
9. apr. 202676.835 kr1 kr (0%)
2. apr. 202676.834 kr25 kr (0%)
18. mar. 202676.859 kr2.342 kr (3%)
16. mar. 202679.201 kr61 kr (0%)
14. mar. 202679.140 kr61 kr (0%)
10. mar. 202679.201 kr61 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret