Gå til hovedindhold

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF

AMDComputer – processorerEAN: 0730143314626
Pris fra 10.170 krtil 14.994 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 4.824 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.954 kr 26. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10170 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4 GHz 16 kerner sWRX8 WOF - u/køler
10.170 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper PRO 5955WX 4 GHz 16 kerner sWRX8 WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100000447WOF
EAN: 0730143314626
Varenr.: 1000760108
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX CPU - 16 kerner - 4 GHz - AMD sWRX8 - AMD Boxed (uden køler)
10.206 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF
10.410 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD Ryzen Threadripper 5955WX 4.5GHz, 72MB, sWRX8, 280W CPU - GEEKD.dk
11.506 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper Pro 5955wx Processor 4 Ghz 64 Mb L3 Kasse 4ghz Swrx8
14.994 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.170 kr10.170 krKøb
2Proshop DK10.206 kr10.206 krKøb
3CS MEGASTORE DK10.410 kr10.410 krKøb
4Geekd11.506 kr11.506 krKøb
5Dustin DK14.994 kr15.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF i 106 dage. Laveste pris i perioden er 5.954 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 10.377 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.936 kr.

Den nuværende pris på 10.170 kr er 47% over normalprisen. Prisen er steget 42% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for AMD Ryzen ThreadRipper PRO 5955WX - 4 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket sWRX8 - PIB/WOF de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202610.170 kr86 kr (1%)
1. jun. 202610.256 kr48 kr (0%)
31. maj 202610.304 kr12 kr (0%)
30. maj 202610.316 kr1 kr (0%)
29. maj 202610.315 kr62 kr (1%)
28. maj 202610.377 kr73 kr (1%)
27. maj 202610.304 kr24 kr (0%)
26. maj 202610.280 kr56 kr (1%)
25. maj 202610.336 kr61 kr (1%)
24. maj 202610.275 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret