Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box

AMDComputer – processorerEAN: 0730143315579
Pris fra 4.078 krtil 5.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.171 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.668 kr 16. apr.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4078 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD CPU Ryzen 9 9900X3D 4.4GHz 12-core Socket AM5 WOF - u/køler
4.078 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 9 9900X3D 4.4GHz 12-core Socket AM5 WOF - u/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-1000001368WOF
EAN: 0730143315579
Varenr.: 1003115263
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box
4.203 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 9 9900X3D CPU - 12 kerner - 4.4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)
4.203 kr
Til butik
AMD Ryzen 9 9900X3D CPU - 12 kerner - 4.4 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4.4 GHz (5.5 GHz Turbo), kan overclockes, 12 kerner (dodeca core), 24 tråde, 12 MB L2 / 128 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5600 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon RDNA 2 grafikkort 2200MHz, 120 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001368WOF
EAN: 0730143315579
Varenr.: 3331217
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 9 9900X3D - 12 kerner, 24 tråde, 4,4-5,5 GHz, AM5
-13%4.499 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 9 9900X3D - 12 kerner, 24 tråde, 4,4-5,5 GHz, AM5
-13%4.519 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD CPU Ryzen 9 9900X3D 4.4GHz 12-core Socket AM5 WOF - u/køler
4.719 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 9 9900x3d 4.4ghz Am5 Processor
5.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.078 kr4.078 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.203 kr4.203 krKøb
3Proshop DK4.203 kr4.203 krKøb
4Boligcenter DK4.499 kr4.499 krKøb
5Vivas DK4.519 kr4.598 krKøb
6Ultrashop4.719 kr4.719 krKøb
7Dustin DK5.249 kr5.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box i 181 dage. Laveste pris i perioden er 3.668 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 4.589 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.226 kr.

Den nuværende pris på 4.078 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for AMD Ryzen 9 9900X3D - 4.4 GHz - 12-core - 24 tråde - 128 MB cache - Socket AM5 - Box de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20264.078 kr6 kr (0%)
30. maj 20264.072 kr5 kr (0%)
29. maj 20264.067 kr5 kr (0%)
28. maj 20264.072 kr10 kr (0%)
27. maj 20264.082 kr5 kr (0%)
16. maj 20264.087 kr7 kr (0%)
15. maj 20264.080 kr3 kr (0%)
14. maj 20264.077 kr12 kr (0%)
13. maj 20264.065 kr7 kr (0%)
12. maj 20264.058 kr57 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret