Gå til hovedindhold

AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box

AMDComputer – processorerEAN: 0730143314428
Pris fra 1.765 krtil 4.249 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.484 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.667 kr 10. mar.

Sammenlign priser på AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1765 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 7 7700X CPU - 8 kerner - 4.5 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)
1.765 kr
Til butik
AMD Ryzen 7 7700X CPU - 8 kerner - 4.5 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4.5 GHz (5.4 GHz Turbo), kan overclockes, 8 kerner (octa core), 16 tråde, 8 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon RDNA 2 grafikkort 2200MHz, 105 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100000591WOF
EAN: 0730143314428
Varenr.: 3098701
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box
1.766 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz 40MB, AM5, 105W (No cooler incl.) CPU - GEEKD.dk
1.767 kr
Til butik
AMD Ryzen 7 7700X 4.5 GHz 40MB, AM5, 105W (No cooler incl.) CPU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at dominere både på Twitch og i ranked matches? AMD Ryzen 7 7700X leverer den perfekte kombination af gaming-power og creator-muscle. Med 8 kerner der booster helt op til 5,7 GHz, får du ikke bare førsteplads i dine favoritshooters - du kan ogs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
EAN: 0730143314428
Varenr.: 46705832657232
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen™ 7 7700X Desktop Processor
1.774 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 7 7700X - 4,5 GHz, 32 MB L3, Box
-17%1.899 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 7 7700X - 4,5 GHz, 32 MB L3, Box
-17%1.919 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen™ 7 7700X Desktop Processor
2.179 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD CPU Ryzen 7 7700X 4.5GHz 8 kerner AM5 (WOF - u/køler)
2.297 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 7 7700x 4.5ghz Am5 Processor
4.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.765 kr1.765 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.766 kr1.766 krKøb
3Geekd1.767 kr1.767 krKøb
4CompuMail DK1.774 kr1.774 krKøb
5Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
6Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
7Ultrashop2.179 kr2.179 krKøb
8Teknikproffset DK2.297 kr2.346 krKøb
9Dustin DK4.249 kr4.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box

PriceData har fulgt prisen på AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.667 kr (registreret d. 10. marts 2026), højeste er 1.998 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.817 kr.

Den nuværende pris på 1.765 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for AMD | Ryzen™ 7 7700X - 4.5GHz/5.4GHz - 8 kerner - 16 tråde - 32 MB cache - Socket AM5 - Box de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.765 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.766 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.767 kr4 kr (0%)
14. maj 20261.771 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.772 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.773 kr30 kr (2%)
7. maj 20261.743 kr43 kr (2%)
6. maj 20261.786 kr17 kr (1%)
5. maj 20261.803 kr1 kr (0%)
4. maj 20261.804 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret