Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler)

AMDComputer – processorerEAN: 8592978425890
Pris fra 1.270 krtil 1.819 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 549 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.202 kr 11. mar.

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1270 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler)
1.270 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4 GHz (5.2 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 6 MB L2 / 32 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon RDNA 2 grafikkort 2200MHz, 65 watt TDP, bulk (dvs uden køler) - Zen 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-000001015
EAN: 8592978425890
Varenr.: 3219028
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 7600 3,8 GHz 6 kerner AM5 TRAY - u/køler
1.287 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD CPU Ryzen 5 7600 3.8GHz 6 kerner AM5 (TRAY - u/køler)
1.361 kr
Til butik
AMD CPU Ryzen 5 7600 3.8GHz 6 kerner  AM5 (TRAY - u/køler) billede

Produktinformation

Antal kärnor: Med 6 kärnor, Antal processorer: 1, Antal trådar: 12 trådar, Arkitekturegenskaper: AMD Ryzen Master Utility, AMD EXPO Technology, AMD RyzenTechnologies, Zen 4-kärnarkitektur, Basfrekvens: 400 MHz, Cache: 32 MB, Cacheminnesinformation: L3 - 32 MB | L2 - 6 MB | L1 - 384 KB, Förpackningstyp: OEM/magasin, Inkluderade tillbehör: AMD Wraith Stealth Cooler, Klockfrekvens: 3.8 GHz, Kompatibel processorsockel: Socket AM5, Max. dynamisk effekt: 2.2 GHz, Max. turbohastighet: 5.1 GHz, PCI-expressbanor antal: 28, PCI-expressrevision: 5.0, Produkttyp: Processor, Temperaturspecifikation: 95 °C, Termisk avledningseffekt: 65 W, Tillverkningsprocess: 5 nm, Typ: Radeon Graphics, Typ / Formfaktor: AMD Ryzen 5 7600.

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Processorer
EAN: 8592978425890
Varenr.: C61747
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD CPU Ryzen 5 7600 3.8GHz 6 kerner AM5 (TRAY - u/køler) - GEEKD.dk
1.385 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 7600 3,8 GHz 6 kerner AM5 TRAY - u/køler
1.519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 5 7600 3,8 GHz 6 kerner AM5 (tray, uden køler)
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 5 7600 3,8 GHz 6 kerner AM5 (tray, uden køler)
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.270 kr1.270 krKøb
2CompuMail DK1.287 kr1.287 krKøb
3Teknikproffset DK1.361 kr1.410 krKøb
4Geekd1.385 kr1.385 krKøb
5Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb
6Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
7Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.202 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 1.387 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.317 kr.

Den nuværende pris på 1.270 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for AMD Ryzen 5 7600 - Tray CPU - 6 kerner - 3.8 GHz - AMD AM5 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.270 kr60 kr (5%)
22. apr. 20261.210 kr27 kr (2%)
15. apr. 20261.237 kr25 kr (2%)
11. apr. 20261.262 kr49 kr (4%)
10. apr. 20261.311 kr76 kr (5%)
2. apr. 20261.387 kr76 kr (6%)
1. apr. 20261.311 kr49 kr (4%)
28. mar. 20261.262 kr99 kr (7%)
27. mar. 20261.361 kr26 kr (2%)
26. mar. 20261.387 kr118 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret