Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143318075
Pris fra 967 krtil 1.409 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 442 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 967 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 7400 3.3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler
967 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 7400 3.3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 7400 - 3.3 GHz - 6-core - 12 tråde - 16 MB cache - Socket AM5 - PIB - Med Wraith Stealth Køler

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001900BOX
EAN: 0730143318075
Varenr.: 1003631080
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)
-8%986 kr
Før 1.071 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3.3 GHz (4.3 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 6 MB L2 / 16 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, 24 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon Graphics grafikkort, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001900BOX
EAN: 0730143318075
Varenr.: 3409337
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 - 6-core - Box
1.057 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 7400 3.3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler
1.239 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
AMD Ryzen 5 7400 3,3 GHz 6 kerner AM5 - med Wraith Stealth køler
-27%1.389 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
AMD Ryzen 5 7400 3,3 GHz 6 kerner AM5 - med Wraith Stealth køler
-27%1.409 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK967 kr967 krKøb
2Proshop DK986 kr1.025 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.057 kr1.057 krKøb
4Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb
5Boligcenter DK1.389 kr1.389 krKøb
6Vivas DK1.409 kr1.478 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) i 120 dage. Laveste pris i perioden er 967 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 1.146 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.042 kr.

Den nuværende pris på 967 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for AMD Ryzen 5 7400 Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 3.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026967 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026968 kr20 kr (2%)
22. mar. 2026988 kr20 kr (2%)
20. mar. 20261.008 kr62 kr (6%)
19. mar. 20261.070 kr22 kr (2%)
12. mar. 20261.092 kr5 kr (0%)
4. feb. 20261.097 kr49 kr (4%)
3. feb. 20261.146 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret