Gå til hovedindhold

AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler)

AMDComputer – processorerEAN: 8592978306618
Pris fra 4.850 krtil 9.994 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 5.144 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.095 kr 4. mar.

Sammenlign priser på AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4850 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD EPYC 7313 3 GHz 16 kerner SP3 TRAY - u/køler
4.850 kr
Til butik
AMD EPYC 7313 3 GHz 16 kerner SP3 TRAY - u/køler billede

Produktinformation

AMD EPYC 7313 - 3 GHz - 16-core - 32 tråde - 128 MB cache - Socket SP3 - OEM

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-000000329
EAN: 8592978306618
Varenr.: 998602230
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler)
4.899 kr
Til butik
AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 3 GHz (3.7 GHz Turbo), 16 kerner (hexadeca core), 32 tråde, 128 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR4-3200 RAM, 128 PCI Express Gen 4.0 lanes, SP3 socket, 155 watt TDP, Server socket count understøttet: 1 & 2, bulk (dvs uden køler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-000000329
EAN: 8592978306618
Varenr.: 3070630
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Epyc 7313 Processor 3 Ghz 128 Mb L3 Bakke 3ghz Sp3
9.994 kr
Til butik
Amd Epyc 7313 Processor 3 Ghz 128 Mb L3 Bakke 3ghz Sp3 billede

Produktinformation

16 kerner og 32 tråde accelererer virtualisering og tætte arbejdsbelastninger 3 GHz basefrekvens og 3,7 GHz boost balancerer stabil gennemstrømning og tophastighed 128 MB L3-cache reducerer latenstid for databaser og cache-tunge apps Ottekanals DDR4-3200 med 204,8 GB/s båndbredde øger hastigheden på hukommelsesadgang 128 PCIe 4.0-baner og SP3-sokkel giver fleksibel I/O og platform...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Processor
Artikel nr.: 100-000000329
EAN: 8592978306618
Varenr.: 5011270976

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.850 kr4.850 krKøb
2Proshop DK4.899 kr4.899 krKøb
3Dustin DK9.994 kr10.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.589 kr (registreret d. 27. december 2025), højeste er 4.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.523 kr.

Den nuværende pris på 4.850 kr er 38% over normalprisen. Prisen er steget 53% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 44 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for AMD EPYC 7313 - Tray CPU - 16 kerner - 3 GHz - AMD SP3 - Bulk (ingen køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20264.850 kr149 kr (3%)
1. jun. 20264.701 kr149 kr (3%)
30. maj 20264.850 kr149 kr (3%)
28. maj 20264.701 kr1.499 kr (47%)
26. maj 20263.202 kr3 kr (0%)
24. maj 20263.205 kr8 kr (0%)
23. maj 20263.197 kr3 kr (0%)
22. maj 20263.200 kr12 kr (0%)
20. maj 20263.188 kr6 kr (0%)
18. maj 20263.194 kr35 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret