Gå til hovedindhold

AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk

AMDComputer – processorerEAN: 0730143315272
Pris fra 3.766 krtil 5.519 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.753 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.690 kr 7. maj

Sammenlign priser på AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3766 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 9 9950X CPU - 16 kerner - 4.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler)
3.766 kr
Til butik
AMD Ryzen 9 9950X CPU - 16 kerner - 4.3 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (uden køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4.3 GHz (5.7 GHz Turbo), kan overclockes, 16 kerner (hexadeca core), 32 tråde, 16 MB L2 / 64 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5600 RAM, 28 PCI Express Gen 5.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon Graphics grafikkort 2200MHz, 170 watt TDP, Box (dog uden køler) - Zen 5...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001277WOF
EAN: 0730143315272
Varenr.: 3273293
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 9 9950X 4,3 GHz 16 kerner AM5 WOF - u/køler
3.824 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 9 9950X - 4.3 GHz - 16-core - 32 tråde - 64 MB cache - Socket AM5 - PIB/WOF
3.915 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk
4.249 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD Ryzen 9 9950X-processor til AM5-sokkel
4.348 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 9 9950X 4,3 GHz 16 kerner AM5 WOF - u/køler
4.499 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen 9 9950x 4.3ghz Am5 Processor
-0%4.686 kr
Før 4.686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 9 9950X 16 kerner 4,3 GHz Socket AM5 uden køler
-8%5.499 kr
Før 5.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 9 9950X 16 kerner 4,3 GHz Socket AM5 uden køler
-8%5.519 kr
Før 6.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.766 kr3.766 krKøb
2CompuMail DK3.824 kr3.824 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.915 kr3.915 krKøb
4Geekd4.249 kr4.249 krKøb
5Teknikproffset DK4.348 kr4.407 krKøb
6Ultrashop4.499 kr4.499 krKøb
7Dustin DK4.686 kr4.772,25 krKøb
8Boligcenter DK5.499 kr5.499 krKøb
9Vivas DK5.519 kr5.588 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk i 162 dage. Laveste pris i perioden er 3.690 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 4.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.133 kr.

Den nuværende pris på 3.766 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for AMD AM5 Ryzen 9 9950X WOF 4,3GHz MAX 5,7GHz 16xCore 32xThread 80MB 170W CPU - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.766 kr76 kr (2%)
7. maj 20263.690 kr400 kr (10%)
6. maj 20264.090 kr23 kr (1%)
1. maj 20264.067 kr26 kr (1%)
30. apr. 20264.093 kr51 kr (1%)
28. apr. 20264.042 kr56 kr (1%)
27. apr. 20264.098 kr5 kr (0%)
26. apr. 20264.103 kr56 kr (1%)
25. apr. 20264.047 kr81 kr (2%)
24. apr. 20264.128 kr81 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret