Gå til hovedindhold

Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads

AmazonElektronikEAN: 0840268986674
Pris fra 1.582 krtil 2.498 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 916 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.523 kr 8. apr.

Sammenlign priser på Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1582 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition 32GB - Black
1.582 kr
Til butik
Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition 32GB - Black billede

Produktinformation

12. generation, eBook læser, 32 GB, 7" monokrom Paperwhite, touch screen, Bluetooth, Wi-Fi, metallisk sort, uden Lockscreen Ads

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon
Kategori: E bogslaeser
Artikel nr.: B0CFPN47NY
EAN: 0840268986674
Varenr.: 3335030
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
E-bogslæser Kindle Paperwhite Signature Edition 7" 32 GB Wi‑Fi - sort/metallic
-14%1.899 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
E-bogslæser Kindle Paperwhite Signature Edition 7" 32 GB Wi‑Fi - sort/metallic billede

Produktinformation

Fordele ved e-bogslæser til læsning overaltKindle Paperwhite Signature Edition gør det let at fordybe sig i bøger, magasiner og dokumenter - uanset hvor du er. Den 7" E Paper-touchskærm med antireflekterende overflade og bagbelysning giver behagelig læsning i både sol og mørke, mens den vandafvisende konstruktion giver ro i hverdagen. Med hele 32 GB lagerplads er der plads til et stort personligt bibliotek.Læsevenlige funktionerPaperwhite Signature Edition understøtter populære dokument- og billedformater som PDF, EPUB, AZW, MOBI, DOCX, TXT, RTF, PNG, JPEG m.fl. Den kan læse beskeder med tekst-til-tale (AAX) via Bluetooth-hovedtelefoner eller -højttalere. Batteriet holder længe og kan oplades via USB-C.Skærm: 17,8 cm (7") E Paper, touchGråtoner: 16 niveauerAntirefleks og bagbelysning: JaLagerplads: 32 GB intern hukommelseTrådløst: Wi‑Fi og BluetoothVandafvisende: JaTilslutning: USB Type‑CBatteritid (maks.): 2.016 t, opladning: 2,5 tMål (H × B × D): 17,67 × 12,75 × 0,78 cmVægt: 214 gPakkens indhold: Enhed, USB‑C‑kabel, lynstartguideIntroduktionsår: 2024...

Produktspecifikationer

Mærke: Kindle
Kategori: E-bogslæsere
Vægt: 0.32g
EAN: 0840268986674
Varenr.: 2003203
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
E-bogslæser Kindle Paperwhite Signature Edition 7" 32 GB Wi‑Fi - sort/metallic
-14%1.919 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
E-bogslæser Kindle Paperwhite Signature Edition 7" 32 GB Wi‑Fi - sort/metallic billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Kindle
Kategori: E-bogslæsere
Vægt: 0.32g
EAN: 0840268986674
Varenr.: 2003203
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition 7 32GB
1.999 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Amazon Kindle Paperwhite Signature Ed 32GB 12. generation (2024)
2.239 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads
2.498 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.582 kr1.582 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
4Ultrashop1.999 kr1.999 krKøb
5Teknikproffset DK2.239 kr2.288 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.498 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads

PriceData har fulgt prisen på Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.523 kr (registreret d. 8. april 2026), højeste er 1.782 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.652 kr.

Den nuværende pris på 1.582 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite Signature Edition - 12. generation - eBook læser - 32 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - metallisk sort - uden Lockscreen Ads de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.582 kr178 kr (10%)
22. maj 20261.760 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.759 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.760 kr1 kr (0%)
12. maj 20261.759 kr158 kr (10%)
7. maj 20261.601 kr159 kr (9%)
2. maj 20261.760 kr159 kr (10%)
18. apr. 20261.601 kr40 kr (2%)
17. apr. 20261.641 kr40 kr (2%)
11. apr. 20261.601 kr30 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret