Gå til hovedindhold

Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported

AmazonElektronikEAN: 0840268990992
Pris fra 1.141 krtil 1.699 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 558 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.105 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1141 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Amazon Kindle Paperwhite 7" 16GB
1.141 kr
Til butik
Amazon Kindle Paperwhite 7" 16GB billede

Produktinformation

Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7" monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon.com
Artikel nr.: B0CFPXBJ9Y
EAN: 0840268990992
Varenr.: 1002748639
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite 16GB - Black (Ad-supported)
1.156 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported
1.184 kr
Til butik
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite 16GB 12.Gen (2024) - Black
1.268 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Amazon Kindle Paperwhite (2024) 7 eReader - 16 GB, sort
1.450 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
E-bogslæser Amazon Kindle Paperwhite 7, 16 GB, sort
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
E-bogslæser Amazon Kindle Paperwhite 7, 16 GB, sort
1.519 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon - Kindle Paperwhite 2024 7 Ereader - 16 Gb, Black
1.529,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon Kindle Paperwhite 7 16GB
1.569 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amazon Kindle Paperwhite 7 tommer (16 Gb) - Ads
-11%1.699 kr
Før 1.898,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.141 kr1.141 krKøb
2Proshop DK1.156 kr1.156 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.184 kr1.184 krKøb
4Salgsbutikken.dk1.268 kr1.268 krKøb
5Teknikproffset DK1.450 kr1.499 krKøb
6Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
7Vivas DK1.519 kr1.588 krKøb
8Gucca.dk1.529,95 kr1.529,95 krKøb
9Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
10Dustin DK1.699 kr1.785,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported

PriceData har fulgt prisen på Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.105 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.274 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.187 kr.

Den nuværende pris på 1.141 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort - Lockscreen Ad-Supported de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.141 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.140 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.149 kr1 kr (0%)
19. maj 20261.148 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.147 kr13 kr (1%)
12. maj 20261.134 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.132 kr4 kr (0%)
8. maj 20261.128 kr21 kr (2%)
6. maj 20261.107 kr1 kr (0%)
4. maj 20261.106 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret