Gå til hovedindhold

Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported

AmazonElektronikEAN: 0840268935160
Pris fra 1.122 krtil 1.519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 397 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.018 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1122 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Amazon Kindle Paperwhite 7" 16GB
1.122 kr
Til butik
Amazon Kindle Paperwhite 7" 16GB billede

Produktinformation

Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7" monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon.com
Artikel nr.: B0CFP6F89F
EAN: 0840268935160
Varenr.: 1002763152
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported
1.185 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Paperwhite 16GB - Green (Ad-supported)
1.198 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon Kindle Paperwhite 7 16GB
1.399 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amazon Kindle Paperwhite 7 tommer (16 Gb) - Ads
-21%1.499 kr
Før 1.898,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kindle B0CFP6F89F e-bogslæser 7" touch - 16 GB, Wi‑Fi, grøn
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kindle B0CFP6F89F e-bogslæser 7" touch - 16 GB, Wi‑Fi, grøn
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.122 kr1.122 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.185 kr1.185 krKøb
3Proshop DK1.198 kr1.198 krKøb
4Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb
5Dustin DK1.499 kr1.585,25 krKøb
6Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
7Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported

PriceData har fulgt prisen på Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.018 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 1.272 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.181 kr.

Den nuværende pris på 1.122 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Amazon Kindle Paperwhite - 12. generation - eBook læser - 16 GB - 7 monokrom Paperwhite - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - jade - Lockscreen Ad-Supported de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.122 kr16 kr (1%)
24. maj 20261.138 kr14 kr (1%)
23. maj 20261.152 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.153 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.152 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.149 kr16 kr (1%)
7. maj 20261.133 kr16 kr (1%)
30. apr. 20261.149 kr6 kr (1%)
26. apr. 20261.155 kr12 kr (1%)
24. apr. 20261.167 kr41 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret