Gå til hovedindhold

Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort

AmazonComputerkomponenterEAN: 0840414639942
Pris fra 1.529 krtil 2.656 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.127 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.384 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1529 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Colorsoft 16GB (2025) - Black
1.529 kr
Til butik
Amazon Kindle Colorsoft 16GB (2025) - Black billede

Produktinformation

Amazon Kindle Colorsoft e-bog-læser Berøringsskærm 16 GB Wi-Fi Sort

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon
Kategori: E bogslaeser
Artikel nr.: B0CX8MQF7R
EAN: 0840414639942
Varenr.: 3436882
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Amazon Kindle Colorsoft 7" 16GB
1.609 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort
1.650 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon Kindle Colorsoft 7 16GB
1.979 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
E-bogslæser Amazon Kindle Colorsoft 7" Touch, 16 GB, Wi‑Fi - sort
-9%1.999 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
E-bogslæser Amazon Kindle Colorsoft 7" Touch, 16 GB, Wi‑Fi - sort
-9%2.019 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Amazon Kindle Colorsoft 7 16 GB
2.656 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.529 kr1.529 krKøb
2CompuMail DK1.609 kr1.609 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.650 kr1.650 krKøb
4Ultrashop1.979 kr1.979 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
7Teknikproffset DK2.656 kr2.705 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort

PriceData har fulgt prisen på Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.384 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 1.877 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.639 kr.

Den nuværende pris på 1.529 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Amazon Kindle Colorsoft - 1. generation - eBook læser - 16 GB - 7 farve/monokrom (dobbeltlag) - touch screen - Bluetooth, Wi-Fi - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.529 kr12 kr (1%)
13. maj 20261.517 kr12 kr (1%)
9. maj 20261.529 kr10 kr (1%)
7. maj 20261.539 kr9 kr (1%)
25. apr. 20261.548 kr54 kr (4%)
18. apr. 20261.494 kr38 kr (3%)
17. apr. 20261.456 kr72 kr (5%)
29. mar. 20261.384 kr30 kr (2%)
27. mar. 20261.414 kr178 kr (11%)
26. mar. 20261.592 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret