Gå til hovedindhold

Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage

UmageLamperEAN: 5710302021270
Pris fra 1.999 krtil 2.995 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 996 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.749 kr 17. maj

Sammenlign priser på Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1999 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Aluvia medium skærm, pearl hvid
-20%1.999 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Aluvia medium skærm, pearl hvid billede

Produktinformation

Umage Aluvia medium lampeskærm, pearl hvid - designet af Søren Ravn Christensen Lampeskærmen Aluvia har med sine karakteristiske blade i aluminium et både let og robust design. Skærmen kan i kombination med ophæng fra eksempelvis Umage danne en flot pende...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Umage
Farve: Hvid
EAN: 5710302021270
Varenr.: 2127
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage billede

Produktinformation

Aluvia skærmen fra Umage er med sine aluminiums blade en utrolig smuk lampe, som giver et smukt skær fra sig. Lampen er let og robust på samme tid grundet de karakteristiske blade af aluminium. Lampen er perfekt til at forstærke din indretning og gøre dit...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302021270
Varenr.: 52105300345165
Gå til Trenddo
TrustScore 0 ud af 50,0
Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage
-10%2.249 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Udsalg
EAN: 5710302021270
Varenr.: 51673698173266
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Aluvia lampeskærm, hvid, Ø59 cm
2.499 kr
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
Umage, Aluvia lampeskærm Ø 59 cm Pearl White
2.995 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.999 kr1.999 krKøb
2Tendensshop2.249 kr2.249 krKøb
3Trenddo2.249 kr2.249 krKøb
4LampeGuru.dk2.499 kr2.499 krKøb
5Hulténs DK2.995 kr3.055 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage

PriceData har fulgt prisen på Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.699 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.859 kr.

Den nuværende pris på 1.999 kr er 8% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Aluvia skærm - Pearl White - Medium Ø: 59 cm - Umage de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.999 kr250 kr (14%)
17. maj 20261.749 kr500 kr (22%)
16. maj 20262.249 kr500 kr (29%)
1. mar. 20261.749 kr90 kr (5%)
28. feb. 20261.839 kr90 kr (5%)
25. feb. 20261.749 kr90 kr (5%)
6. feb. 20261.839 kr35 kr (2%)
5. feb. 20261.874 kr35 kr (2%)
27. dec. 20251.839 kr35 kr (2%)
26. dec. 20251.874 kr35 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret