Gå til hovedindhold

Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde

NordluxLamperEAN: 5704924022036
Pris fra 509 krtil 719,96 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 210,96 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 479 kr 24. maj

Sammenlign priser på Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 509 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Aludra udendørs væglampe, antracit
509 kr
Til butik
Nordlux Aludra udendørs væglampe, antracit billede

Produktinformation

"Stilfuld og skulpturel væglampe til udendørsbrug Oplev en perfekt balance mellem æstetik og funktionalitet med Aludra væglampen fra Jacob Jensen Design. Med sit moderne og skulpturelle udtryk skaber den en smuk effekt af lys og skygge, der tilfører

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Farve: Grå
EAN: 5704924022036
Varenr.: 4243022036
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Aludra udendørs væglampe, antracit
509 kr
Til butik
Nordlux Aludra udendørs væglampe, antracit billede

Produktinformation

"Skulpturel væglampe til dine udendørsområder Aludra væglampe fra det anerkendte Jacob Jensen Design, kombinerer skulpturelt design og moderne minimalisme. Denne kompakte og alsidige væglampe i antracit, skaber en smuk effekt af lys og skygge, hvilke...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørs væglamper
Farve: Grå
EAN: 5704924022036
Varenr.: 4243022036
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Aludra udendørs væglampe, seaside antrasit
-33%604 kr
Før 900 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Aludra udendørs væglampe, seaside antrasit billede

Produktinformation

Nordlux Aludra udendørs væglampe, seaside antrasit - designet af Jacob Jensen Design Aludra væglampen er en af de populære Nordlux udendørslamper og findes i versionerne seaside sort, seaside metallisk brun og seaside antrasit velegnet til hårdt vejr. Lam...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux udendørslamper
EAN: 5704924022036
Varenr.: 2118011250
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde
-26%666 kr
Før 900 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Aludra Væglampe Seaside Antracit - Nordlux
-20%719,96 kr
Før 899,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline509 kr509 krKøb
2LampeGuru.dk509 kr509 krKøb
3Lamper.dk604 kr604 krKøb
4Lampemesteren DK666 kr666 krKøb
5Luxlight.dk719,96 kr719,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde i 158 dage. Laveste pris i perioden er 479 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 612 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 539 kr.

Den nuværende pris på 509 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Aludra udendørs væglampe Seaside Anthracite Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026509 kr30 kr (6%)
24. maj 2026479 kr30 kr (6%)
23. maj 2026509 kr30 kr (6%)
17. maj 2026479 kr70 kr (13%)
2. maj 2026549 kr30 kr (6%)
3. apr. 2026519 kr30 kr (5%)
29. mar. 2026549 kr30 kr (6%)
2. mar. 2026519 kr30 kr (5%)
25. feb. 2026549 kr26 kr (5%)
18. feb. 2026575 kr56 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret