Gå til hovedindhold

OS Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397

OSSanitetEAN: 8591806217119
Pris fra 338 krtil 436,69 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 98,69 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 327 kr 20. maj

Sammenlign priser på Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 338 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alpinworker sikkerhedshjelm - Hvid, m/brille, 6-punktsophæng & skrue just. EN 397
338 kr
Til butik
Alpinworker sikkerhedshjelm - Hvid, m/brille, 6-punktsophæng & skrue just. EN 397 billede

Produktspecifikationer

Kategori: Sikkerhedshjelm
Farve: 1
Artikel nr.: 121210
EAN: 8591806217119
Varenr.: 4091500
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Alpinworker klatrehjelm med brille - Hvid | Sikkerhedshjelme | EN 170 | Hjelme
345,36 kr
Til butik
Alpinworker klatrehjelm med brille - Hvid | Sikkerhedshjelme | EN 170 | Hjelme billede

Produktinformation

Alpinworker klatrehjelm med brille Alpinworker klatrehjelm er lavet i Polycarbonat (PC), og udstryret med 6-punktsophængt indtræk, ventilationshuller, samt mico skygge. Hjelmen har 4 dybdeindstillinger på indtrækket, samt en justerbar 4-punkts hagerem. Hj...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: OS
Kategori: Sikkerhedshjelme
EAN: 8591806217119
Varenr.: 47198120411473
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397
400 kr
Til butik
Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 billede

Produktinformation

PC6-punktsophængt indtrækVentilationshullerMicro skyggeIndstillelig i str. 53-66260 gEN397, EN170, EN166 IndustrisikkerhedshjelmTemperatur -30° C til +50° CMed clips til fastgørelse af pandelamper med hovedbåndIndtrækket har 4 dybdeindstillingerMed 4-punk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: OS
Kategori: Sikkerheds hjelme
EAN: 8591806217119
Varenr.: 508071523
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397
428 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Sikkerhedshjelm Alpinworker ventileret med brille, Hvid
-15%436,69 kr
Før 513,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK338 kr377 krKøb
2Sikkerhedsgiganten345,36 kr345,36 krKøb
3vvsfittings.dk400 kr400 krKøb
4Elvvs.dk428 kr428 krKøb
5Globaltools.dk436,69 kr436,69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397

PriceData har fulgt prisen på Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 i 187 dage. Laveste pris i perioden er 324 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 345,36 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 329 kr.

Den nuværende pris på 338 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Alpinworker sikkerhedshjelm hvid med integreret hjelmbrille & 6-punktsophængt indtræk. EN 397 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026338 kr7 kr (2%)
25. maj 2026331 kr7 kr (2%)
24. maj 2026338 kr6 kr (2%)
23. maj 2026332 kr1 kr (0%)
21. maj 2026331 kr4 kr (1%)
20. maj 2026327 kr1 kr (0%)
19. maj 2026328 kr1 kr (0%)
10. maj 2026327 kr1 kr (0%)
6. maj 2026328 kr9 kr (3%)
5. maj 2026337 kr9 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret