Gå til hovedindhold

Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn

AIRTOXSkoVerdens lettesteMediumbelastning arbejdeEAN: 7350077797734

Airtox UL1P er verdens letteste sikkerhedssko med Whitelayer sømværn og kulfiber tåkappe. Komfortabel som kondisko men med fuld sikkerhed for fødder. Læs mere

Pris fra 1.499 krtil 2.551,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.052,25 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
"Verdens letteste Sikkerhedssko", Unisex, Sort - UL1-P
-50%1.499 kr
Før 3.025 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn
2.071 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX UL1P sikkerhedssko, Let, Whitelayer sømværn - Str. 44
2.072 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AIRTOX UL1P sikkerhedssko. str. 44 let sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn
2.370 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox UL1-P Sikkerhedssko Str. 44
2.551,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.499 kr1.499 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.071 kr2.071 krKøb
3Proshop DK2.072 kr2.072 krKøb
4vvsfittings.dk2.370 kr2.370 krKøb
5Globaltools.dk2.551,25 kr2.551,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox UL1P sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox UL1P er verdens letteste sikkerhedssko med Whitelayer sømværn og kulfiber tåkappe. Komfortabel som kondisko men med fuld sikkerhed for fødder.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• ul1p
• whitelayer
• let sikkerhedssko
• kondisko sikkerhed
• Mediumbelastning arbejde
• Verdens letteste

Beskrivelse

Airtox UL1P sikkerhedssko revolutionerer arbejdsfodtøj med sit ultralette design. Skoen kombinerer komforten fra kondisko med fuld sikkerhed gennem Whitelayer sømværn og kulfiber tåkappe. Den åndbare tekstil overdel med nanofibre sikrer optimal luftcirkulation, mens EVA-Air-sålen giver fremragende stødabsorbering. Perfekt til mediumbelastning hvor vægt og komfort er afgørende. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 SB P E SRA standarder.

Specifikationer

sål:EVA-Air med NRT-gummi
vægt:1.28 kg pr. par
overdel:Mikrowovet tekstil med nanofibre
pasform:Slank til normal
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:Carbon Fiber Extreme (31 gram)
vandtæt:Nej
lukketype:Snørebånd
sømværn:Whitelayer Concept2 (32 gram)
belastning:Medium
sikkerhedsklasse:SB+P+E+SRA

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lette er Airtox UL1P skoene?

UL1P er verdens letteste sikkerhedssko med Whitelayer sømværn på kun 32 gram og kulfiber tåkappe på 31 gram.

Kan de bruges på byggepladser?

Nej, UL1P er designet til mediumbelastning og egner sig ikke til byggepladser eller hårdt arbejde.

Hvordan føles de at gå i?

Som kondisko - ultralet tekstil overdel og EVA-Air-sål giver samme komfort som sneakers, men med fuld sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn

PriceData har fulgt prisen på Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn i 174 dage. Laveste pris i perioden er 1.499 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.072 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.676 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 28% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Airtox UL1P sik. sko. str. 44 - Verdens lettetse sikkerhedssko - Whitelayer Sømværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.499 kr572 kr (28%)
29. maj 20262.071 kr572 kr (38%)
27. maj 20261.499 kr572 kr (28%)
11. maj 20262.071 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.072 kr1 kr (0%)
19. apr. 20262.071 kr516 kr (33%)
3. apr. 20261.555 kr44 kr (3%)
2. apr. 20261.599 kr1 kr (0%)
1. apr. 20261.598 kr1 kr (0%)
27. mar. 20261.599 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret