Gå til hovedindhold

Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

AIRTOXSkoStyroSoft 3.0 teknologiKrævende arbejdsmiljøerEAN: 7350077801974

Airtox FS55 sikkerhedssko S3 ESD str. 42 med StyroSoft 3.0 såler og 64% rebound-effekt. 100% metalfri med Whitelayer sømværn og drejelås lukning. Læs mere

Pris fra 1.799 krtil 3.120 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.321 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.726,76 kr 24. maj

Sammenlign priser på Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
FS55 Sikkerhedssko S3
-43%1.799 kr
Før 3.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
1.933 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox FS55 ESD Sikkerhedssko (42)
2.060 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX Sikkerhedssko FS55 S3 - Str. 42
2.170 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIKKERHEDSSKO FS55 S3 STR. 42
2.406,86 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedssko fs55 s3 str. 42
2.570 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Airtox sikkerhedssko str. 42 FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
2.828,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS55 sikkkerhedssko S3 ESD 42
3.120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.799 kr1.799 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.933 kr1.933 krKøb
3Specialbutikken2.060 kr2.060 krKøb
4Proshop DK2.170 kr2.170 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.406,86 kr2.406,86 krKøb
6MaintainIt2.570 kr2.570 krKøb
7vvsfittings.dk2.828,75 kr2.828,75 krKøb
8Globaltools.dk3.120 kr3.120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FS55 sikkerhedssko S3 ESD str. 42

AIRTOX

Airtox FS55 sikkerhedssko S3 ESD str. 42 med StyroSoft 3.0 såler og 64% rebound-effekt. 100% metalfri med Whitelayer sømværn og drejelås lukning.

• sikkerhedssko
• airtox sko
• arbejdssko
• metalfri sko
• s3 sikkerhedssko
• esd sko
• komfort sikkerhedssko
• Krævende arbejdsmiljøer
• StyroSoft 3.0 teknologi

Beskrivelse

Airtox FS55 sikkerhedssko S3 ESD str. 42 er en innovativ metalfri sikkerhedssko designet til maksimal komfort på arbejdspladsen. Skoen er udstyret med revolutionerende StyroSoft 3.0 såler, der tilbyder en imponerende rebound-effekt på op til 64%, hvilket markant reducerer fodtræthed gennem lange arbejdsdage. Overdelen er fremstillet i vandafvisende Nanotech mikrofiber, der er let at rengøre og vedligeholde. Det ultralette Whitelayer sømværn vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilværn, mens det stadig yder optimal beskyttelse. Den praktiske drejelås gør det let at justere pasformen hurtigt. Med sin bredere nordiske pasform, antistatiske egenskaber og varmebestandige ydersål op til 300°C er denne sikkerhedssko ideel til krævende arbejdsmiljøer inden for byggeri, produktion og logistik. Godkendelsen EN ISO 20345:2011 S3 SRC HRO ESD sikrer, at skoen opfylder de højeste sikkerhedsstandarder.

Specifikationer

sål:StyroSoft 3.0 med 64% rebound
lukning:Drejelås (wirelukning)
overdel:Nanotech mikrofiber
pasform:Bred nordisk
metalfri:100% metalfri
tåkappe:TPA-plast letvægt
ydersål:NRT gummi, varmebestandig op til 300°C
sømværn:Whitelayer - 32 gram
antistatisk:Ja
størrrelse:42
vandafvisende:Ja
vægt_sømværn:32 gram
sikkerhedsklasse:EN ISO 20345:2011 S3 SRC HRO ESD
olie_syrebestandig:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er skoen helt metalfri?

Ja, Airtox FS55 er 100% metalfri, inklusive tåkappe og sømværn, hvilket gør den ideel til arbejdsmiljøer hvor ikke-konduktivt fodtøj er påkrævet.

Hvor meget vejer sømværnet?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilsømværn, samtidig med at det yder optimal beskyttelse.

Kan skoen tåle høje temperaturer?

Ja, ydersålen er varmebestandig op til 300°C og er samtidig olie- og syrebestandig for maksimal holdbarhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

PriceData har fulgt prisen på Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn i 138 dage. Laveste pris i perioden er 1.726,76 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.994 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.866 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 42 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.799 kr134 kr (7%)
30. maj 20261.933 kr70 kr (4%)
29. maj 20261.863 kr64 kr (4%)
28. maj 20261.799 kr72,24 kr (4%)
24. maj 20261.726,76 kr136,24 kr (7%)
18. maj 20261.863 kr70 kr (4%)
17. apr. 20261.933 kr153 kr (9%)
3. apr. 20261.780 kr19 kr (1%)
16. feb. 20261.799 kr195 kr (10%)
2. feb. 20261.994 kr37 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret