Gå til hovedindhold

AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43

AIRTOXSkoVerdens letteste sømværnProfessionelt arbejdeEAN: 7350077801035

Airtox FL44 sikkerhedssko med revolutionær Whitelayer sømværn og StyroSoft såler. S3 ESD certificeret letvægtssko til maksimal komfort og sikkerhed. Læs mere

Pris fra 1.619 krtil 2.986,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.367,25 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1619 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Sikkerhedssko S3, Unisex, Sort - FL44
-38%1.619 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox sikkerhedssko str. 43 - FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning
2.037 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43
2.178 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning, str. 43
2.493,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 43
2.986,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.619 kr1.619 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.037 kr2.037 krKøb
3Proshop DK2.178 kr2.178 krKøb
4vvsfittings.dk2.493,75 kr2.493,75 krKøb
5Globaltools.dk2.986,25 kr2.986,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FL44 sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox FL44 sikkerhedssko med revolutionær Whitelayer sømværn og StyroSoft såler. S3 ESD certificeret letvægtssko til maksimal komfort og sikkerhed.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• fl44
• whitelayer
• s3 sko
• esd sko
• letvægt sikkerhedssko
• Professionelt arbejde
• Verdens letteste sømværn

Beskrivelse

Airtox FL44 er en revolutionær sikkerhedssko der kombinerer maksimal sikkerhed med exceptionel komfort. Skoen er udstyret med det letteste sømværn i verden - Whitelayer® som vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle sømværn. StyroSoft 3.0 såleteknologi sikrer fjederende og ultra bløde trin gennem hele arbejdsdagen. Den ergonomiske TPA-plast tåkappe beskytter mod stød og tryk, mens det åndbare mikrofiber materiale holder fødderne tørre. Wire-drejelukningssystemet giver hurtig og præcis pasform. Certificeret til EN ISO 20345 S3 SRC ESD HRO standarder med varmebestandig NRT gummisål op til 300°C. Ideel til professionelle der prioriterer både sikkerhed og komfort i krævende arbejdsmiljøer.

Specifikationer

vægt:Ultra let
pasform:Bred skandinavisk fit
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:TPA-plast letvægt
ydersål:NRT gummi - varmebestandig til 300°C
materiale:Åndbar mikrofiber
sømværn:Whitelayer® - 32 gram
egenskaber:Olie og syrebestandig, skridsikker
lukkesystem:Wire-drejelukning
klimakontrol:Cool&Me system
såleteknologi:StyroSoft 3.0
vandegenskaber:Vandafvisende
sikkerhedsklasse:S3 SRC ESD HRO

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor let er Whitelayer sømværnet sammenlignet med andre?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end andre tekstil-sømværn, hvilket gør det til verdens letteste sømværn.

Er skoen egnet til våde arbejdsforhold?

Ja, FL44 har vandafvisende mikrofiber materiale og SRC-certificering som sikrer skridsikkerhed på både våde og tørre overflader.

Hvordan fungerer wire-drejelukningssystemet?

Wire-drejesystemet giver hurtig og præcis tilpasning af pasformen, så du får optimal støtte og komfort gennem hele arbejdsdagen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43

PriceData har fulgt prisen på AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.044 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.853 kr.

Den nuværende pris på 1.619 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 43 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.619 kr418 kr (21%)
29. maj 20262.037 kr418 kr (26%)
27. maj 20261.619 kr173 kr (10%)
25. maj 20261.792 kr18 kr (1%)
24. maj 20261.774 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.783 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.792 kr9 kr (0%)
21. maj 20261.801 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.810 kr9 kr (0%)
19. maj 20261.819 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret