Gå til hovedindhold

Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39

AirtoxSkoUltralet Whitelayer sømværnProfessionelt arbejdeEAN: 7350077801776

Airtox FM11B Black Edition kombinerer letvægt komfort med avanceret sikkerhed. Whitelayer sømværn, Power Breeze åndbarhed og ergonomisk design til professionelle. Læs mere

Pris fra 1.993,75 krtil 3.087,5 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.093,75 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.899 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1993.75 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox FM11B Sikkerhedssko Black Edit (39)
1.993,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX FM11B BLACK Sikkerhedssko - Str. 39
2.519 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39
3.087,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Specialbutikken1.993,75 kr1.993,75 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.519 kr2.519 krKøb
3Globaltools.dk3.087,5 kr3.087,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FM11B sikkerhedssko Black Edition

Airtox

Airtox FM11B Black Edition kombinerer letvægt komfort med avanceret sikkerhed. Whitelayer sømværn, Power Breeze åndbarhed og ergonomisk design til professionelle.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• fm11b
• black edition
• letvægts sikkerhedssko
• åndbare sikkerhedssko
• Professionelt arbejde
• Ultralet Whitelayer sømværn

Beskrivelse

Airtox FM11B Black Edition er en revolutionerende sikkerhedssko, der kombinerer dansk design med avanceret teknologi. Skoens ultralet konstruktion med Whitelayer sømværn vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstil-sømværn. Power Breeze airflow-systemet sikrer optimal luftcirkulation og holder fødderne tørre gennem lange arbejdsdage. Det innovative Pro Smart Lacing lukkesystem gør det hurtigt og nemt at opnå perfekt pasform. StyroSoft 2.8 sålerne giver blødt og behageligt tråd, mens den stødabsorberende NRT gummisål er olie- og syrebestandig samt varmebestandig op til 300°C. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 S1P SRC HRO ESD for maksimal sikkerhed.

Specifikationer

farve:Sort med røde detaljer
pasform:Bred
metalfri:Ja
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:TPA plast letvægt
sømværn:Whitelayer 55% lettere
størrelse:39
åndbarhed:Power Breeze airflow
lukkesystem:Airtox Pro Smart Lacing
skridhæmmende:Ja
sål_materiale:StyroSoft 2.8 + NRT gummi
vægt_sømværn:32 gram
sikkerhedsklasse:S1P SRC HRO ESD
varmebestandighed:300°C
olie_syrebestandig:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vejer sømværnet i FM11B?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstil-sømværn, hvilket gør skoen ekstraordinært let.

Er skoen åndbar?

Ja, Power Breeze airflow-systemet øger luftcirkulationen markant og modarbejder fugt og lugt, så fødderne holdes tørre gennem lange arbejdsdage.

Hvad er Pro Smart Lacing?

Det er Airtox' innovative lukkesystem med drejelås-mekanisme, der gør det lynhurtigt at justere pasformen og få skoen af igen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39

PriceData har fulgt prisen på Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39 i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.899 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 2.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.042 kr.

Den nuværende pris på 1.993,75 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 39 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.993,75 kr525,25 kr (21%)
29. maj 20262.519 kr525,25 kr (26%)
20. maj 20261.993,75 kr525,25 kr (21%)
19. maj 20262.519 kr525,25 kr (26%)
13. maj 20261.993,75 kr498,25 kr (20%)
11. maj 20262.492 kr498,25 kr (25%)
29. apr. 20261.993,75 kr61,75 kr (3%)
27. apr. 20261.932 kr61,75 kr (3%)
23. apr. 20261.993,75 kr61,75 kr (3%)
15. apr. 20261.932 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret