Gå til hovedindhold

Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38

AirtoxSkoUltralet sømværnArbejdssikkerhedEAN: 7350077801769

Airtox FM11B Black Edition med verdens letteste Whitelayer® sømværn og Pro Smart Lacing system. Ultralet og åndbar sikkerhedssko til lange arbejdsdage. Læs mere

Pris fra 1.993,75 krtil 3.087,5 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.093,75 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.899 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1993.75 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox FM11B Sikkerhedssko Black Edit (38)
1.993,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX FM11B BLACK Sikkerhedssko - Str. 38
2.519 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38
3.087,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Specialbutikken1.993,75 kr1.993,75 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.519 kr2.519 krKøb
3Globaltools.dk3.087,5 kr3.087,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FM11B Black Edition

Airtox

Airtox FM11B Black Edition med verdens letteste Whitelayer® sømværn og Pro Smart Lacing system. Ultralet og åndbar sikkerhedssko til lange arbejdsdage.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox
• fm11b
• black edition
• metalfri sko
• åndbar sikkerhedssko
• s1p sko
• Arbejdssikkerhed
• Ultralet sømværn

Beskrivelse

Airtox FM11B Black Edition er en innovativ sikkerhedssko designet til professionelle med lange arbejdsdage. Skoen kombinerer ultralet Whitelayer® sømværn (kun 32 gram) med Pro Smart Lacing hurtiglukningssystem for optimal pasform. Den metalfri konstruktion med Power Breeze® åndbarheds-teknologi holder fødder kølige og tørre. Styrosoft 2.8® sålerne giver blødt tråd, mens den stødabsorberende NRT gummisål er olie- og syrebestandig samt varmebestandig op til 300°C. Godkendt efter EN ISO 20345:2011 S1P SRC HRO ESD standarder. Den sorte design med røde detaljer passer til enhver arbejdsuniform og gør denne sikkerhedssko til et pålideligt valg for krævende arbejdsmiljøer.

Specifikationer

farve:Sort med røde detaljer
saaler:Styrosoft 2.8®
metalfri:Ja
standard:EN ISO 20345:2011
ydersaal:NRT gummi, olie/syrebestandig
soemvaern:Whitelayer® (32 gram)
aandbarhed:Power Breeze® airflow
stoerrelse:38
lukkesystem:Airtox Pro Smart Lacing
fugtabsorbering:Ja
sikkerhedsklasse:S1P SRC HRO ESD
taakappemateriale:TPA letvægts plast
varmebestandighed:300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er skoen metalfri?

Ja, FM11B Black Edition er helt metalfri, hvilket gør den ideel til arbejdspladser med metaldetektorer.

Hvor meget vejer sømværnet?

Whitelayer® sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end andre tekstil-sømværn.

Er skoen åndbar?

Ja, Power Breeze® airflow systemet sikrer øget luftcirkulation og holder fødder kølige og tørre.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38

PriceData har fulgt prisen på Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38 i 132 dage. Laveste pris i perioden er 1.899 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 2.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.049 kr.

Den nuværende pris på 1.993,75 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Airtox FM11B sikkerhedssko m/hurtigluk S1P ESD 38 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.993,75 kr525,25 kr (21%)
29. maj 20262.519 kr525,25 kr (26%)
20. maj 20261.993,75 kr525,25 kr (21%)
19. maj 20262.519 kr525,25 kr (26%)
13. maj 20261.993,75 kr498,25 kr (20%)
11. maj 20262.492 kr498,25 kr (25%)
1. maj 20261.993,75 kr61,75 kr (3%)
15. apr. 20261.932 kr1 kr (0%)
5. apr. 20261.933 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.934 kr40 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret