Gå til hovedindhold

Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid

TP-LinkTrådløse routereEAN: 8885021370187
Pris fra 1.107 krtil 1.399 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 292 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.089 kr 22. maj

Sammenlign priser på Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1107 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Festa F61-Outdoor Trådløs forbindelse Hvid
1.107 kr
Til butik
TP-Link Festa F61-Outdoor Trådløs forbindelse Hvid billede

Produktinformation

TP-Link Festa F61-Outdoor - Trådløs forbindelse - Wi-Fi 6 - 2.4 GHz, 5 GHz - cloud-administreret - vægmonterbar

Produktspecifikationer

Artikel nr.: FESTA F61-OUTDOOR
EAN: 8885021370187
Varenr.: 1002442441
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid
-2%1.369 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid billede

Produktinformation

Stabilt udendørs adgangspunkt til hurtig Wi‑FiTP-Link Festa F61-Outdoor er et robust udendørs adgangspunkt til virksomheder, caféer, skoler og boligforeninger, der vil levere pålidelig trådløs dækning udendørs. En samlet hastighed på op til 1.800 Mbit/s (1201 Mbit/s på 5 GHz og 574 Mbit/s på 2,4 GHz) giver plads til både streaming og data-tunge opgaver. Multi User MIMO, OFDMA, Beamforming og Airtime Fairness hjælper mange brugere med at få en jævn oplevelse - op til 250 samtidige klienter.Bygget til udendørs brug og nem installationFesta F61-Outdoor har IP67-beskyttelse mod støv og vand og kan monteres på væg eller mast. Strøm og data samles let via Power over Ethernet (aktiv eller passiv PoE), så du får fleksibel placering uden ekstra strømudtag.Sikkerhed og styring til professionelle miljøerUnderstøtter op til 16 SSID’er med gæsteadgang, SSID‑udsendelse, VLAN, klient‑isolering og MAC‑filtrering. Avancerede sikkerhedsalgoritmer som WPA3‑Enterprise/Personal og WPA2‑Enterprise/Personal samt RADIUS, SSH og SNMPv2/v3 gør løsningen nem at administrere, bl.a. via webstyring, syslog og firmwareopdateringer.Maks. hastighed: 1.800 Mbit/s (5 GHz: 1201 Mbit/s, 2,4 GHz: 574 Mbit/s)Standarder: IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 802.3afBrugere: op til 250MIMO/OFDMA/Beamforming: JaAntenner: 2 interne, omni, 5 dBi (aftagelige)LAN-porte: 1 × RJ‑45 (1.000 Mbit/s)PoE: Aktiv og passiv PoE, maks. forbrug 14,7 WSikkerhed: WPA/WPA2/WPA3, Enterprise/Personal, RADIUS, MAC‑filtreringSSID: op til 16, gæsteadgang, SSID‑udsendelseDriftstemp.: −30 – 70 °C; Opbevaring: −40 – 70 °CLuftfugtighed drift: 10 – 90 %IP-klasse: IP67Montering: Væg eller mastDimensioner (H × B × D): 6,35 × 28,04 × 10,65 cmVægt: 0,78 kgInkluderet: PoE‑adapter, strømkabel, monteringssæt, quick star...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Access Points
Vægt: 1.42g
EAN: 8885021370187
Varenr.: 1919483
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid
-2%1.389 kr
Før 1.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid billede

Produktinformation

Stabilt udendørs adgangspunkt til hurtig Wi‑FiTP-Link Festa F61-Outdoor er et robust udendørs adgangspunkt til virksomheder, caféer, skoler og boligforeninger, der vil levere pålidelig trådløs dækning udendørs. En samlet hastighed på op til 1.800 Mbit/s (1201 Mbit/s på 5 GHz og 574 Mbit/s på 2,4 GHz) giver plads til både streaming og data-tunge opgaver. Multi User MIMO, OFDMA, Beamforming og Airtime Fairness hjælper mange brugere med at få en jævn oplevelse - op til 250 samtidige klienter.Bygget til udendørs brug og nem installationFesta F61-Outdoor har IP67-beskyttelse mod støv og vand og kan monteres på væg eller mast. Strøm og data samles let via Power over Ethernet (aktiv eller passiv PoE), så du får fleksibel placering uden ekstra strømudtag.Sikkerhed og styring til professionelle miljøerUnderstøtter op til 16 SSID’er med gæsteadgang, SSID‑udsendelse, VLAN, klient‑isolering og MAC‑filtrering. Avancerede sikkerhedsalgoritmer som WPA3‑Enterprise/Personal og WPA2‑Enterprise/Personal samt RADIUS, SSH og SNMPv2/v3 gør løsningen nem at administrere, bl.a. via webstyring, syslog og firmwareopdateringer.Maks. hastighed: 1.800 Mbit/s (5 GHz: 1201 Mbit/s, 2,4 GHz: 574 Mbit/s)Standarder: IEEE 802.11a/b/g/n/ac, 802.3afBrugere: op til 250MIMO/OFDMA/Beamforming: JaAntenner: 2 interne, omni, 5 dBi (aftagelige)LAN-porte: 1 × RJ‑45 (1.000 Mbit/s)PoE: Aktiv og passiv PoE, maks. forbrug 14,7 WSikkerhed: WPA/WPA2/WPA3, Enterprise/Personal, RADIUS, MAC‑filtreringSSID: op til 16, gæsteadgang, SSID‑udsendelseDriftstemp.: −30 – 70 °C; Opbevaring: −40 – 70 °CLuftfugtighed drift: 10 – 90 %IP-klasse: IP67Montering: Væg eller mastDimensioner (H × B × D): 6,35 × 28,04 × 10,65 cmVægt: 0,78 kgInkluderet: PoE‑adapter, strømkabel, monteringssæt, quick start‑guide...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Access Points
Vægt: 1.42g
EAN: 8885021370187
Varenr.: 1919483
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Festa F61-Outdoor Trådløs forbindelse Hvid
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.107 kr1.107 krKøb
2Boligcenter DK1.369 kr1.369 krKøb
3Vivas DK1.389 kr1.468 krKøb
4Ultrashop1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid

PriceData har fulgt prisen på Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 540 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.134 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.062 kr.

Den nuværende pris på 1.107 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Adgangspunkt TP-Link Festa F61-Outdoor 1800 Mbit/s PoE - hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.107 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.116 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.125 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.134 kr45 kr (4%)
22. maj 20261.089 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.098 kr18 kr (2%)
18. maj 20261.116 kr9 kr (1%)
17. maj 20261.125 kr9 kr (1%)
21. jan. 20261.134 kr9 kr (1%)
20. jan. 20261.125 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret