Gå til hovedindhold

Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²

AdaxEludstyrWiFi-styring og elegant glasdesignSmart opvarmning til moderne hjemEAN: 7040668102411

Adax Clea H el-radiator med WiFi-styring og elegant sort glasfront. 400W opvarmning til 6 m². Digital termostat og app-kontrol for smart hjemmevarme. Læs mere

Pris fra 1.199 krtil 1.505 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 306 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.049 kr 12. maj

Sammenlign priser på Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m² og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²
1.199 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEPANEL CLEA H 04 KWT SORT 230V
1.397,04 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²
1.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Glas Varmepanel Clea H 04 KWT, 400W 230V med WiFi, sort
1.437 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²
1.469 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²
1.505 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Greenline1.199 kr1.199 krKøb
2EL-GROSSISTEN1.397,04 kr1.397,04 krKøb
3CompletVVS1.399 kr1.399 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.437 kr1.437 krKøb
5LavprisVVS1.469 kr1.469 krKøb
6BilligVVS DK1.505 kr1.505 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Clea H el-radiator med WiFi 400W sort glas

Adax

Adax Clea H el-radiator med WiFi-styring og elegant sort glasfront. 400W opvarmning til 6 m². Digital termostat og app-kontrol for smart hjemmevarme.

• el-radiator
• glasradiator
• WiFi radiator
• smart varme
• varmepanel
• elvarme
• termostatstyret radiator
• Smart opvarmning til moderne hjem
• WiFi-styring og elegant glasdesign

Beskrivelse

Adax Clea H er en eksklusiv el-radiator med elegant sort glasfront og avanceret WiFi-styring. Med sin kraftfulde 400W element varmer den effektivt op til 6 m² og giver dig fuld kontrol via smartphone-app. Den indbyggede digitale termostat sikrer præcis temperaturregulering, mens det stilrene design med hærdet glas passer perfekt ind i moderne hjem. WiFi-funktionen lader dig styre varmen hjemmefra og spare energi med intelligente tidsindstillinger. Perfekt til stue, soveværelse eller kontor hvor både funktionalitet og æstetik er vigtig.

Specifikationer

Effekt:400W 230V
Glasfront:Hærdet sort glas
Termostat:Digital display
Dimensioner:Flad væghængt design
WiFi-styring:Ja, app-kontrol
Farvemuligheder:Sort
Energieffektivitet:Elektronisk termostat
Opvarmningsområde:6 m²

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor stort et rum kan Adax Clea H varme op?

Adax Clea H 400W kan effektivt varme op til 6 m² og er ideel til mindre rum som soveværelser, kontorer eller badeværelser.

Kan jeg styre radiatoren via min smartphone?

Ja, radiatoren har indbygget WiFi og kan styres via Adax app til iPhone, Android og Windows. Du kan justere temperatur, tidsindstillinger og overvåge forbrug.

Er glasfronten sikker og modstandsdygtig?

Ja, radiatoren har hærdet sikkerhedsglas som er meget modstandsdygtigt. Glasfronten bliver kun lun og er sikker at røre ved normal brug.

Hvordan monteres radiatoren på væggen?

Radiatoren leveres med vægbeslag og kan hænges op som et billede. Den skal monteres af en autoriseret elektriker og tilsluttes 230V stikkontakt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m²

PriceData har fulgt prisen på Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m² i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.049 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.218 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 400W/230V, sort glas, 6 m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.199 kr150 kr (14%)
12. maj 20261.049 kr150 kr (13%)
11. maj 20261.199 kr150 kr (14%)
24. apr. 20261.049 kr150 kr (13%)
23. apr. 20261.199 kr150 kr (14%)
2. mar. 20261.049 kr150 kr (13%)
1. mar. 20261.199 kr150 kr (14%)
25. feb. 20261.049 kr250 kr (19%)
7. feb. 20261.299 kr100 kr (7%)
6. feb. 20261.399 kr100 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret