Gå til hovedindhold

Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²

AdaxEludstyrWiFi-styring og glasfrontSmart opvarmning til moderne hjemEAN: 7040668100448

Adax Clea H elradiator med WiFi og hvid glasfront. 1000W effekt til 15m² med digital termostat, IP24 godkendt til vådrum. 5 års garanti. Læs mere

Pris fra 1.299 krtil 1.699 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 400 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 691,03 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m² og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1299 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²
1.299 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²
1.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²
1.399 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²
1.399 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Varmepanel Clea H 10 Kwt Hvid 230v
1.399 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Adax Clea WiFi panelovn glas 1000W (hvid)
1.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Glas Varmepanel Clea H 10 KWT, 1000W 230V med WiFi, hvid
1.497 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
VARMEPANEL CLEA H 10 KWT HVID 230V
1.576,84 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
2LavprisEl1.299 kr1.299 krKøb
3BilligVVS DK1.399 kr1.399 krKøb
4Greenline1.399 kr1.399 krKøb
5Elvvs.dk1.399 kr1.399 krKøb
6Komplett DK1.399 kr1.399 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.497 kr1.497 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.576,84 kr1.576,84 krKøb
9LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax Clea H Elradiator 1000W WiFi Hvid Glas

Adax

Adax Clea H elradiator med WiFi og hvid glasfront. 1000W effekt til 15m² med digital termostat, IP24 godkendt til vådrum. 5 års garanti.

• elradiator
• varmepanel
• glasradiator
• WiFi radiator
• smart varme
• Smart opvarmning til moderne hjem
• WiFi-styring og glasfront

Beskrivelse

Adax Clea H er en premium elradiator med elegant hvid glasfront og indbygget WiFi-styring. Med 1000W effekt dækker den op til 15m² og har digital termostat for præcis temperaturkontrol. WiFi-funktionen giver mulighed for fjernstyring via smartphone-app, så du kan justere temperaturen hjemmefra. IP24-godkendt til badeværelser og vådrum, og leveres med 5 års garanti. Perfekt til moderne hjem der ønsker energieffektiv varme kombineret med smart teknologi og stilrent design.

Specifikationer

Areal:15 m²
Farve:Hvid
Effekt:1000W
Garanti:5 år
IP-klasse:IP24
Materiale:Glas
Spænding:230V
Termostat:Digital med WiFi appstyring
Størrelse:340 x 850 x 87 mm (H x L x D)
Ledningslængde:130 cm
Temperatur interval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor stor en stue kan denne 1000W radiator opvarme?

Radiatoren er velegnet til rum på cirka 15m² i velisolerede huse. I ældre huse med mindre isolering anbefales 100W pr. m², mens nyere huse kun kræver 65W pr. m².

Kan radiatoren bruges på badeværelset?

Ja, Adax Clea H er IP24-godkendt og derfor stænktæt, hvilket gør den sikker at installere på badeværelser og i andre vådrum.

Hvordan fungerer WiFi-styringen?

Du kobler radiatoren til dit 2,4 GHz WiFi-netværk og styrer den via en gratis app fra App Store, Google Play eller Windows Store. Du kan justere temperaturen og planlægge tidsplaner direkte fra din smartphone.

Er installation kompliceret?

Radiatoren leveres med vægbeslag og kan tilsluttes direkte til stikkontakt. Hvis stikproppen klippes af, skal installation foretages af autoriseret elektriker. Alternativt kan der tilkøbes ben til gulvplacering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m²

PriceData har fulgt prisen på Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m² i 182 dage. Laveste pris i perioden er 691,03 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.241 kr.

Den nuværende pris på 1.299 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Adax Clea H el-radiator med termostat og WiFi 1000W/230V, hvid glas, 15 m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 20261.299 kr70 kr (5%)
11. maj 20261.369 kr70 kr (5%)
6. maj 20261.299 kr20 kr (2%)
4. maj 20261.279 kr20 kr (2%)
1. maj 20261.259 kr60 kr (5%)
28. apr. 20261.199 kr200 kr (20%)
10. apr. 2026999 kr200 kr (17%)
8. apr. 20261.199 kr60 kr (5%)
7. apr. 20261.259 kr60 kr (5%)
29. mar. 20261.199 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret