Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå

Lauritz KnudsenBelysningLynhurtig monteringProfessionel el-installationEAN: 5703302150095

LK Actassi blændprop i lysegrå til afblænding af ubenyttede huller i dataudtag og patchbokse. Kvalitet fra Lauritz Knudsen til professionel installation. Læs mere

Pris fra 12 krtil 19 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 7 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK Lexcom Blindprop lysegrå f/dataudtag
12 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Blindprop til LK LexCom dataudtag - Lysegr
13,6 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Actassi Blændprop - Lysegrå
15,08 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Actassi Blændprop - Lysegrå
15,08 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå
19 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK Blændprop for Actassi dataudtag lysegrå
19 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk12 kr12 krKøb
2WATTOO.DK13,6 kr13,6 krKøb
3EL-GROSSISTEN15,08 kr15,08 krKøb
4EL-NETSALG15,08 kr15,08 krKøb
5CS MEGASTORE DK19 kr58 krKøb
6Proshop DK19 kr58 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK Actassi Blændprop til dataudtag lysegrå

Lauritz Knudsen

LK Actassi blændprop i lysegrå til afblænding af ubenyttede huller i dataudtag og patchbokse. Kvalitet fra Lauritz Knudsen til professionel installation.

• Professionel el-installation
• Lynhurtig montering

Beskrivelse

LK Actassi blændprop er en praktisk komponent fra Lauritz Knudsen som anvendes til at afblænde ubenyttede huller i dataudtag og patchbokse. Blændproppen har en funktionel lysegrå farve som passer perfekt til moderne el-installationer og giver et professionelt udseende. Med sin præcise pasform sikrer den optimal afskærmning og beskyttelse mod støv og urenheder. Produktet er designet til Actassi-serien og kan anvendes både i private boliger og erhvervsinstallationer. Blændproppen leveres klar til brug og kræver ingen særlige værktøjer til montering. Den robuste konstruktion garanterer lang levetid og pålidelig funktion gennem mange års brug. Ideel til elektrikere og installatører som ønsker kvalitetskomponenter til deres projekter.

Specifikationer

EAN:5703302150095
Farve:Lysegrå
Serie:Actassi
Mærke:Lauritz Knudsen
Materiale:Plast
Anvendelse:Afblænding af dataudtag
Varenummer:338T6032
Kompatibilitet:FUGA og OPUS dataudtag

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvad bruges LK Actassi blændproppen til?

Blændproppen anvendes til at afblænde ubenyttede huller i dataudtag og patchbokse i Actassi-serien, så installationen ser professionel ud.

Er blændproppen kompatibel med FUGA dataudtag?

Ja, LK Actassi blændproppen passer både til FUGA og OPUS dataudtag samt Actassi montagebokse fra Lauritz Knudsen.

Hvordan monteres blændproppen?

Blændproppen klikkes direkte på plads i dataudtagets ubenyttede hul - ingen særlige værktøjer kræves til monteringen.

Findes blændproppen i andre farver?

Ja, udover lysegrå findes blændproppen også i hvid og antracit, så den kan matche forskellige el-installationer og designs.

Kan blændproppen bruges til gamle LexCom udtag?

Nej, til gamle LexCom udtag med montagerammer skal der bruges en speciel montageramme blindprop i stedet for denne type.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå

PriceData har fulgt prisen på Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå i 178 dage. Laveste pris i perioden er 9 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 15,08 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12 kr.

Den nuværende pris på 12 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Actassi S1 blændprop til FUGA- OPUS-dataudtag og Actassi montagebokse, lysegrå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 202612 kr3,08 kr (20%)
26. maj 202615,08 kr1,48 kr (11%)
23. maj 202613,6 kr1,48 kr (10%)
22. maj 202615,08 kr1,48 kr (11%)
8. maj 202613,6 kr1,48 kr (10%)
7. maj 202615,08 kr1,48 kr (11%)
30. apr. 202613,6 kr1,48 kr (10%)
29. apr. 202615,08 kr1,48 kr (11%)
27. apr. 202613,6 kr3,6 kr (36%)
24. apr. 202610 kr3,6 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret