Gå til hovedindhold

Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm)

ABUSCykelhjelmeModerne designBy- og pendlercyklingEAN: 4003318401701

Abus Youn-I 2.0 cykelhjelm i sparkling titan. Moderne design der appellerer til både unge cyklister og voksne kvinder med mindre hoveddimensioner. Læs mere

Pris fra 399 krtil 439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 40 kr (9% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 368 kr 23. mar.

Sammenlign priser på Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm)
-33%399 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Youn-I 2.0, sparkling titan S
-30%419,3 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Youn-I 2.0 Hjelm m. LED lys - Grå
-33%437 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Youn-I 2.0 - Cykelhjelm - Sparkling Titan - Str. 48-54 cm
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK399 kr399 krKøb
2Ladcyklen.dk419,3 kr419,3 krKøb
3Cykelexperten.dk437 kr437 krKøb
4Cykelpartner.dk439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Youn-I 2.0 Sparkling Titan Cykelhjelm

ABUS

Abus Youn-I 2.0 cykelhjelm i sparkling titan. Moderne design der appellerer til både unge cyklister og voksne kvinder med mindre hoveddimensioner.

• cykelhjelm
• hjelm
• abus hjelm
• cykel sikkerhed
• sparkling titan
• små hoveder
• By- og pendlercykling
• Moderne design

Beskrivelse

Abus Youn-I 2.0 er en moderne og sikker cykelhjelm i sparkling titan, der med sit elegante design appellerer til to generationer. Denne innovative hjelm bygger bro mellem hjelme til voksne og unge ved at kombinere funktionalitet med et trendy city-look. Hjelmen er specielt designet til kvinder med mindre hovedstørrelser og unge cyklister, hvilket gør den perfekt for familier hvor forældre ønsker at være gode rollemodeller. Med dens enkle og moderne udseende opfylder Youn-I 2.0 behovene hos både unge cyklister og voksne, der ønsker både sikkerhed og stil på cykelturene. Den robuste konstruktion sikrer optimal beskyttelse, mens det lette design gør den behagelig at bære.

Specifikationer

farve:Sparkling Titan
vægt:Ikke angivet
justering:Justerbar størrelse
materiale:Polycarbonat skal
anvendelse:By- og pendlercykling
størrelse:Small (48-54 cm)
ventilation:God luftcirkulation
aldersgruppe:Unge og voksne
certificering:CE-mærket

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer denne hjelm til små hoveder?

Ja, Youn-I 2.0 er specielt designet til kvinder med mindre hovedstørrelser og unge cyklister med størrelse Small 48-54 cm.

Er hjelmen sikker for daglig brug?

Ja, hjelmen er CE-mærket og lever op til alle sikkerhedsstandarder for cykelhjelme med robust polycarbonat skal.

Kan både unge og voksne bruge denne hjelm?

Ja, det moderne design appellerer til både unge cyklister og voksne, især kvinder med mindre hoveddimensioner.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 360 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 385 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 sparkling titan - Cykelhjelm - Small (48-54 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026399 kr13 kr (3%)
22. maj 2026386 kr1 kr (0%)
10. maj 2026385 kr14 kr (4%)
8. maj 2026399 kr14 kr (4%)
5. maj 2026385 kr14 kr (4%)
4. maj 2026399 kr14 kr (4%)
24. apr. 2026385 kr14 kr (4%)
23. apr. 2026399 kr14 kr (4%)
16. apr. 2026385 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026386 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret