Gå til hovedindhold

Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318401657
Pris fra 398 krtil 539,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 141,95 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 398 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Youn-I 2.0 Hjelm m. LED lys - Lyserød
-39%398 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Youn-I 2.0 Hjelm m. LED lys - Lyserød billede

Produktinformation

Én cykelhjelm - to generation. En moderne og sikker cykelhjelm, der med det samme appellerer til to generationer. Youn-I 2.0 modellen har sat ABUS i stand til at bygge bro mellem hjelme til voksne og hjelme til unge. Voksne er rollemodeller for børnene o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318401657
Varenr.: 40165
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)
-33%399 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) billede

Produktinformation

ÉN CYKELHJELM – TO GENERATIONER En moderne og sikker cykelhjelm, der med det samme appellerer til to generationer. Youn-I 2.0 modellen har sat ABUS i stand til at bygge bro mellem hjelme til voksne og hjelme til unge. Voksne er rollemodeller for børnene og bør derfor også bære en cykelhjelm. Dette kunne forebygge mange af de hjerneskader, der forårsages af cykelulykker. Det er dog svært for kvinder med mindre hovedstørrelser at finde en hjelm, der passer korrekt til dem. Med et enkelt, men moderne look opfylder denne cykelhjelm behovene hos såvel unge cyklister som hos kvinder med mindre hoveddimensioner. Youn-I 2.0 hjelmen imponerer med et enkelt og trendy city-look, der appellerer til begge generationer.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (52-57 cm)
EAN: 4003318401657
Varenr.: 54231485055321
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Youn-I 2.0, sparkling pink M
-30%419,3 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Youn-I 2.0, sparkling pink M billede

Produktinformation

In-mold, så yderskallen og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) er permanent forbundet med hinanden Den visirlignende forkant sikrer udvidet beskyttelse til ansigtet Dybt område ved tinding og nakke til øget allround-beskyttelse Stort, højtsiddende o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318401657
Varenr.: 40165
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Youn-I 2.0 - Sparkling Pink
539,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk398 kr398 krKøb
2eCykelhjelm DK399 kr399 krKøb
3Ladcyklen.dk419,3 kr419,3 krKøb
4Kids-world.dk539,95 kr539,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) i 148 dage. Laveste pris i perioden er 389 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 397 kr.

Den nuværende pris på 398 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 sparkling pink - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026398 kr1 kr (0%)
31. maj 2026399 kr1 kr (0%)
6. maj 2026398 kr1 kr (0%)
5. maj 2026399 kr1 kr (0%)
21. mar. 2026398 kr1 kr (0%)
20. mar. 2026399 kr1 kr (0%)
18. mar. 2026398 kr1 kr (0%)
17. mar. 2026399 kr1 kr (0%)
6. mar. 2026398 kr1 kr (0%)
5. mar. 2026399 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret