Gå til hovedindhold

ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer

AbusHjem og haveFleksibel sikkerhedCykelpendlingEAN: 4003318207815

ABUS Wire Cobra 10mm stålwire til cykelsikkerhed. Stærk og fleksibel løsning med øjer uden lås. Perfekt til cykelpendlere og byture. Læs mere

Pris fra 376 krtil 705 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 329 kr (47% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 344 kr 6. maj

Sammenlign priser på ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 376 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Wire Cobra, 10mm
-37%376 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Abus betrukket cobra wire ø10mm x1000cm
-30%392 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Abus Cobra Wire, Kabellås, Ø:10mmx1000cm, Sort
-3%435 kr
Før 448 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Abus Cobra Wire 10meter, uden lås
475 kr
Til butik
Gå til Billigsikring
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer
-11%480 kr
Før 540 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Abus betrukket cobra wire ø10mm x1000cm - 1531308
559 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Abus Cobra wire, 10 meter, sort
598 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Wire Cobra 10 mm 10/1000
599 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Abus Cobra wire, 10 meter, sort
705 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk376 kr376 krKøb
2RenBåd.dk392 kr392 krKøb
3Watski DK435 kr435 krKøb
4LavprisVærktøj475 kr475 krKøb
5Billigsikring480 kr480 krKøb
6Anyparts559 kr559 krKøb
7BilligVVS DK598 kr598 krKøb
8Ladcyklen.dk599 kr599 krKøb
9CompletVVS705 kr705 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

ABUS Wire Cobra 10mm

Abus

ABUS Wire Cobra 10mm stålwire til cykelsikkerhed. Stærk og fleksibel løsning med øjer uden lås. Perfekt til cykelpendlere og byture.

• stålwire
• cykellås
• abus lås
• cykelwire
• bike lock
• sikkerhedswire
• Cykelpendling
• Fleksibel sikkerhed

Beskrivelse

ABUS Wire Cobra 10mm er en stærk og fleksibel stålwire designet til cykelsikkerhed. Denne 100 cm lange sikkerhedswire har øjer i begge ender, men leveres uden lås, hvilket giver dig fleksibilitet til at vælge den låsetype der passer bedst til dine behov. Stålwiren er fremstillet af højkvalitetsmateriale der modstår værktøj og vejrforhold. Den kompakte størrelse gør den nem at transportere og opbevare på cyklen. Ideelt til cykelpendlere, studerende og byture hvor praktisk sikkerhed er vigtig.

Specifikationer

type:Wire/kabel
farve:Sort
vægt:Ca. 250 gram
øjer:Ja
længde:100 cm
diameter:10 mm
materiale:Stål
lås_inkluderet:Nej

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Leveres der lås med?

Nej, ABUS Wire Cobra leveres kun som wire med øjer. Du skal købe en separat hængelås til at låse øjerne sammen.

Hvor lang er wiren?

Wiren er 100 cm lang, hvilket giver god fleksibilitet til at låse cyklen fast til forskellige objekter.

Kan wiren klippes over?

Som med alle wire-låse kan den klippes over med stort værktøj, men 10mm tykkelsen gør det vanskeligt og tidskrævende for tyve.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer

PriceData har fulgt prisen på ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer i 173 dage. Laveste pris i perioden er 344 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 480 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 401 kr.

Den nuværende pris på 376 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for ABUS Wire Cobra 10 mm - 10/1000 - Hængelåse - Kæder og Wirer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026376 kr16 kr (4%)
31. maj 2026392 kr16 kr (4%)
29. maj 2026376 kr59 kr (14%)
21. maj 2026435 kr59 kr (16%)
19. maj 2026376 kr27 kr (7%)
10. maj 2026403 kr59 kr (17%)
6. maj 2026344 kr91 kr (21%)
5. maj 2026435 kr32 kr (8%)
30. apr. 2026403 kr32 kr (7%)
29. apr. 2026435 kr18,58 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret