Gå til hovedindhold

Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318672736
Pris fra 279,3 krtil 429 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 149,7 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 258 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279.3 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Smiley 3.0, shiny red S
-30%279,3 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Smiley 3.0, shiny red S billede

Produktinformation

In-Mold for at opnå en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Hjelmen strækker sig ind i tindingen og nakkeområdet for bedre beskyttelse hele vejen rundt Højdejusterbart indstillingssystem med plads ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Rød
EAN: 4003318672736
Varenr.: 67273
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm)
-6%374 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) billede

Produktinformation

MERE BESKYTTELSE FOR DE MINDSTEDen bedst sælgende hjelm til småbørn er lige blevet endnu bedre! Med et helt nyt ydre og tilpassede funktioner går Smiley 3.0 ind i en ny æra.Den populære børne hjelm ledsager børn på deres første cykeltur - uanset om det er på løbecykel eller trehjulet cykel. Den dybe pasform samt den visirlignende forkant giver ekstra beskyttelse af barnets hoved. Hjelmen kan nemt tilpasses hovedstørrelsen via det højdejusterbare indstillingssystem – både i bredden og i højden bag på hovedet. Der er en anden fordel ved det højdejusterbare indstillingssystem for børn med langt hår. Fordi det kan give plads til en hestehale. På den måde er det slut med det irriterende tryk fra justeringshjulet på hestehalen. Komforten øges også af en tyk kindpude.Med 16 dekorationer er det ikke let at vælge, hvilken Smiley 3.0 man skal vælge. De blanke hjelme fås med børnevenlige mønstre eller ensfarvede. Så kan alle drenge og piger finde en hovedbeskyttelse, som de elsker at have på. Produktdetaljer: In-Mold for at opnå en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Hjelmen strækker sig ind i tindingen og nakkeområdet for bedre beskyttelse hele vejen rundt Højdejusterbart indstillingssystem med plads til hestehalen til ryttere med længere hår Zoom Ace Kids – højdejusterbart indstillingssystem med skridsikkert justeringshjul bag på hovedet Størrelsesjustering sker via en ring af robust og fleksibel plast for optimal stabilitet og tilpasningsevne Fremragende ventilation med 4 luftindgange og 4 luftudgange Aftagelig og vaskbar polstring for maksimal komfort Integreret fluenet Passiv sikkerhed takket være reflekser...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (45-50 cm)
EAN: 4003318672736
Varenr.: 54231451107673
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS Cykelhjelm Smiley 3.0 Rød S
399,95 kr
Til butik
ABUS Cykelhjelm Smiley 3.0 Rød S billede

Produktinformation

Den populære børnehjelm i rød har høj fokus på sikkerhed, og ideel til børn, der skal lære at cykle eller køre på løbecykel under trygge forhold. Cykelhjelmen kan passes af de mindste og er også velegnet til barnet i barnestol eller cykeltrailer, da hjelmens flade bagside tillader barnet at kunne sidde oprejst uden hjelmen generer. Hjelmen justeres nemt ved hjælp af Zoom Evo justeringshjulet, som kan justere hjelmen både i bredden og højden, så der er kan gøres plads til en hestehale hos børn med langt hår. Børnehjelmen har otte lufthuller og et indbygget fluenet, så der er god ventilation uden du risikerer der flyver insekter ind under hjelmen. ABUS Smiley 3.0 er udstyret med bløde stropper og et klassisk hagespænde. Den bløde polstring i hjelmen kan tages ud og vaskes ABUS Smiley 3.0 har fået en opdatering, hvor sikkerheden er blevet forbedret yderligere med bedre beskyttelse af hovedet hele vejen rundt. Hjelmen er støbt med In-Mold teknologi der giver en flot finish og højeste sikkerhed for de små. De bløde kindpuder øger komforten yderligere, hvilket gør hjelmen behagelig at bruge i længere tid. In-Mold for at opnå en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelm materiale (EPS) Zoom Ace Kids – højdejusterbart indstillingssystem med skridsikkert justeringshjul bag på hovedet Størrelsesjustering sker ved hjælp af Zoom Evo justeringshjulet og der er samtidig plads til en hestehale hos børn med langt hår Fremragende ventilation med 8 lufthuller Aftagelig og vaskbar polstring for maksimal komfort Integreret fluenet SpecifikationerMærke: ABUSMateriale: PlastAntal: 1 stykDesignfarve: Shiny RedStørrelse: SHovedomfang: 45-50 cmOverflade: ShinyVægt: 220 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Bicycle Helmets
Materiale: ["Plast"]
EAN: 4003318672736
Varenr.: 50076593160529
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Smiley 3.0 - Shiny Red
409,95 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Smiley 3.0 - Rød
429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk279,3 kr279,3 krKøb
2eCykelhjelm DK374 kr413 krKøb
3Legebyen DK399,95 kr438,95 krKøb
4Kids-world.dk409,95 kr409,95 krKøb
5Cykelexperten.dk429 kr429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 258 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 303 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 282 kr.

Den nuværende pris på 279,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Abus Smiley 3.0 shiny red - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026279,3 kr23,7 kr (8%)
18. maj 2026303 kr23,7 kr (8%)
6. apr. 2026279,3 kr23,7 kr (8%)
5. apr. 2026303 kr23,7 kr (8%)
16. mar. 2026279,3 kr21,3 kr (8%)
12. mar. 2026258 kr21,3 kr (8%)
10. feb. 2026279,3 kr6,3 kr (2%)
9. feb. 2026273 kr6,3 kr (2%)
7. feb. 2026279,3 kr7,98 kr (3%)
1. feb. 2026271,32 kr31,68 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret