Gå til hovedindhold

Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318672804
Pris fra 279,3 krtil 409,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 130,65 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 279 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279.3 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Smiley 3.0, shiny green M
-30%279,3 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Smiley 3.0, shiny green M billede

Produktinformation

In-Mold for at opnå en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Hjelmen strækker sig ind i tindingen og nakkeområdet for bedre beskyttelse hele vejen rundt Højdejusterbart indstillingssystem med plads ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Grøn
EAN: 4003318672804
Varenr.: 67280
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Smiley 3.0 - Grøn
-33%288 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Smiley 3.0 - Grøn billede

Produktinformation

MERE BESKYTTELSE FOR DE MINDSTE. Den bedst sælgende hjelm til småbørn er lige blevet endnu bedre! Med et helt nyt ydre og tilpassede funktioner går Smiley 3.0 ind i en ny æra. Den populære børnehjelm ledsager børn på deres første cykeltur - uanset om det...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318672804
Varenr.: 67280
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm)
-6%374 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) billede

Produktinformation

MERE BESKYTTELSE FOR DE MINDSTEDen bedst sælgende hjelm til småbørn er lige blevet endnu bedre! Med et helt nyt ydre og tilpassede funktioner går Smiley 3.0 ind i en ny æra.Den populære børne hjelm ledsager børn på deres første cykeltur - uanset om det er på løbecykel eller trehjulet cykel. Den dybe pasform samt den visirlignende forkant giver ekstra beskyttelse af barnets hoved. Hjelmen kan nemt tilpasses hovedstørrelsen via det højdejusterbare indstillingssystem – både i bredden og i højden bag på hovedet. Der er en anden fordel ved det højdejusterbare indstillingssystem for børn med langt hår. Fordi det kan give plads til en hestehale. På den måde er det slut med det irriterende tryk fra justeringshjulet på hestehalen. Komforten øges også af en tyk kindpude.Med 16 dekorationer er det ikke let at vælge, hvilken Smiley 3.0 man skal vælge. De blanke hjelme fås med børnevenlige mønstre eller ensfarvede. Så kan alle drenge og piger finde en hovedbeskyttelse, som de elsker at have på. Produktdetaljer: In-Mold for at opnå en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Hjelmen strækker sig ind i tindingen og nakkeområdet for bedre beskyttelse hele vejen rundt Højdejusterbart indstillingssystem med plads til hestehalen til ryttere med længere hår Zoom Ace Kids – højdejusterbart indstillingssystem med skridsikkert justeringshjul bag på hovedet Størrelsesjustering sker via en ring af robust og fleksibel plast for optimal stabilitet og tilpasningsevne Fremragende ventilation med 4 luftindgange og 4 luftudgange Aftagelig og vaskbar polstring for maksimal komfort Integreret fluenet Passiv sikkerhed takket være reflekser...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (50-55 cm)
EAN: 4003318672804
Varenr.: 54231449207129
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS Cykelhjelm Smiley 3.0 Grøn M
399,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Smiley 3.0 - Shiny Green
409,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk279,3 kr279,3 krKøb
2Cykelexperten.dk288 kr288 krKøb
3eCykelhjelm DK374 kr413 krKøb
4Legebyen DK399,95 kr438,95 krKøb
5Kids-world.dk409,95 kr409,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 271,32 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 336 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 296 kr.

Den nuværende pris på 279,3 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Abus Smiley 3.0 shiny green - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026279,3 kr56,7 kr (17%)
18. maj 2026336 kr56,7 kr (20%)
25. apr. 2026279,3 kr
24. apr. 2026279 kr
6. apr. 2026279,3 kr56,7 kr (17%)
5. apr. 2026336 kr56,7 kr (20%)
7. feb. 2026279,3 kr7,98 kr (3%)
1. feb. 2026271,32 kr64,68 kr (19%)
31. jan. 2026336 kr64,68 kr (24%)
26. jan. 2026271,32 kr64,68 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret