Gå til hovedindhold

Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå

AbusCykler og løbecyklerLED-baglysCyklende børnEAN: 4003318672965

Abus Smiley 3.0 LED cykelhjelm med integreret LED-baglys og justerbar pasform. Designet til småbørn 2-6 år med optimal sikkerhed og komfort. Læs mere

Pris fra 299 krtil 499,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 200,95 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 290 kr 7. maj

Sammenlign priser på Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 299 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Hjelm Smiley 3.0 LED, blue car*, S
299 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Smiley 3.0 m. LED lys - Blå (DK)
-35%312 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Smiley 3.0 LED, cykelhjelm, junior, blue car
-7%312 kr
Før 334 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Smiley 3.0 LED, cykelhjelm, junior, blue car
-7%312 kr
Før 334 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Smiley 3.0 LED, blue car S
-30%314,3 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Smiley 3.0 LED - Cykelhjelm til børn - Blue car - Str. S
-10%338 kr
Før 376 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå
-20%399 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hjelm Smiley 3.0 LED, str. S - Blue Car
499 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Smiley 3.0 Led - Blue Car
499,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BabySam DK299 kr299 krKøb
2Cykelexperten.dk312 kr312 krKøb
3Skisport.dk312 kr312 krKøb
4AktivVinter.dk312 kr312 krKøb
5Ladcyklen.dk314,3 kr314,3 krKøb
6Cykelpartner.dk338 kr338 krKøb
7eCykelhjelm DK399 kr438 krKøb
8Pixizoo DK499 kr499 krKøb
9Kids-world.dk499,95 kr499,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Smiley 3.0 LED Blue Car

Abus

Abus Smiley 3.0 LED cykelhjelm med integreret LED-baglys og justerbar pasform. Designet til småbørn 2-6 år med optimal sikkerhed og komfort.

• cykelhjelm
• børnehjelm
• sikkerhedshjelm
• abus hjelm
• led hjelm
• blue car
• smiley hjelm
• Cyklende børn
• LED-baglys

Beskrivelse

Abus Smiley 3.0 LED Blue Car er en sikker og komfortabel cykelhjelm designet specielt til småbørn mellem 2-6 år. Hjelmen har en dyb pasform og visirlignende forkant for optimal beskyttelse af barnets hoved. Den integrerede LED-baglygte øger synligheden i mørke, mens det højdejusterbare Zoom Ace Kids-system giver perfekt tilpasning både i bredde og højde. In-Mold konstruktionen sikrer en permanent forbindelse mellem den ydre skal og det stødabsorberende EPS-materiale. Med 4 luftindgange og 4 luftudgange får barnet optimal ventilation, og de tykke kindpuder sikrer maksimal komfort. Hjelmen er ideel til første cykelture på løbecykel eller trehjulet cykel og har aftagelig vaskbar polstring samt integreret fluenet for nem vedligeholdelse.

Specifikationer

alder:2-6 år
vægt:Ca. 280 gram
ekstra:Aftagelig vaskbar polstring, fluenet, reflekser
led_lys:180° synlig LED-baglygte
materiale:EPS, PC, PP, stof
producent:ABUS August Bremicker Söhne KG
størrelse:45-50 cm
ventilation:4 luftindgange, 4 luftudgange
konstruktion:In-Mold
produktionsland:Kina
justeringssystem:Zoom Ace Kids højdejusterbar
batterier_inkluderet:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hjelmen godkendt til cykling?

Ja, Abus Smiley 3.0 LED er CE-certificeret og opfylder alle europæiske sikkerhedsstandarder for cykelhjelme.

Hvor længe holder batteriet i LED-lyset?

LED-batteriet holder typisk flere måneder ved normal brug. Batteriet kan udskiftes når det er opbrugt.

Kan hjelmen vaskes?

Ja, polstringen er aftagelig og kan vaskes. Den ydre skal kan rengøres med en fugtig klud.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå

PriceData har fulgt prisen på Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå i 179 dage. Laveste pris i perioden er 290 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 297 kr.

Den nuværende pris på 299 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Abus Smiley 3.0 LED blue car - børne cykelhjelm - Small (45-50 cm) / Blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026299 kr9 kr (3%)
7. maj 2026290 kr1 kr (0%)
3. maj 2026291 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026292 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026293 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026294 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026295 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026296 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026297 kr1 kr (0%)
7. apr. 2026298 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret