Gå til hovedindhold

Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M

AbusCykler og løbecyklerIn-Mold sikkerhedBørn og unge cykelentusiasterEAN: 4003318047749

Abus Skurb Kid Green Jungle børnecykelhjelm med In-Mold-teknologi og Zoom Ace Kids justeringssystem. Sikker beskyttelse med skater-stil til eventyrere. Læs mere

Pris fra 343 krtil 499 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 156 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 325 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 343 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Skurb Kid - Grøn (DK)
-31%343 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Hjelm Skurb Kid, green jungle*, M
343 kr
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
ABUS Skurb Kid, cykelhjelm, junior, grøn
-1%347 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
ABUS Skurb Kid, cykelhjelm, junior, grøn
-1%347 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Skurb Kid, green jungle M
-30%349,3 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Skurb Kid Green Jungle børnehjelm - Medium (50-55 cm)
-27%363 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M
396 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Skurb Kid - Green Jungle
479,95 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hjelm Skurb Kid, str. M - Green Jungle
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk343 kr343 krKøb
2BabySam DK343 kr343 krKøb
3Skisport.dk347 kr347 krKøb
4AktivVinter.dk347 kr347 krKøb
5Ladcyklen.dk349,3 kr349,3 krKøb
6eCykelhjelm DK363 kr402 krKøb
7Cykelpartner.dk396 kr396 krKøb
8Kids-world.dk479,95 kr479,95 krKøb
9Pixizoo DK499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Skurb Kid Green Jungle

Abus

Abus Skurb Kid Green Jungle børnecykelhjelm med In-Mold-teknologi og Zoom Ace Kids justeringssystem. Sikker beskyttelse med skater-stil til eventyrere.

• cykelhjelm
• børnehjelm
• skater hjelm
• abus hjelm
• jungle hjelm
• grøn hjelm
• sikkerhedshjelm
• Børn og unge cykelentusiaster
• In-Mold sikkerhed

Beskrivelse

Abus Skurb Kid Green Jungle er den perfekte cykelhjelm til eventyrlystne børn i alderen 4-8 år. Hjelmen kombinerer sikkerhed med cool skater-stil i et farverigt junglemotiv. In-Mold-teknologien skaber permanent forbindelse mellem den robuste yderskal og det stødabsorberende EPS-materiale for optimal beskyttelse. Det praktiske Zoom Ace Kids justeringssystem med hjul på bagsiden sikrer perfekt pasform til hovedstørrelse 50-55 cm. Hjelmen har fremragende ventilation med luftindgange og -udgange, aftagelig vaskbar polstring og er velegnet til hestehaler. Ideelt til cykling, skateboard, løbehjul og rulleskøjter. Fremstillet af kvalitetsmærket Abus med 2 års garanti.

Specifikationer

alder:4-8 år
remme:Syede for behagelig pasform
vægt:Letvægt
garanti:2 år
polstring:Aftagelig, vaskbar i hånden
producent:ABUS August Bremicker Söhne KG
teknologi:In-Mold permanent forbindelse
mål_HxLxB:16,5x26,9x20,2 cm
størrelse:M (50-55 cm)
ventilation:2 luftindgange, 6 luftudgange
certificering:CE-mærket
produktionsland:Kina
justeringssystem:Zoom Ace Kids med hjul
hestehale_velegnet:Ja
materiale_yderskal:PC (Polycarbonat)
materiale_inderskal:EPS (Stødabsorberende)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken størrelse hovedomkreds passer denne hjelm til?

Abus Skurb Kid Green Jungle i størrelse M passer til hovedomkreds 50-55 cm, hvilket typisk svarer til børn i alderen 4-8 år.

Kan hjelmen bruges til andre aktiviteter end cykling?

Ja, hjelmen er perfekt til cykling, skateboard, løbehjul og rulleskøjter. Den har et cool skater-look design.

Hvordan justeres hjelmen til barnets hoved?

Hjelmen har Zoom Ace Kids justeringssystem med et praktisk hjul på bagsiden, der gør det nemt at tilpasse størrelsen for optimal pasform og komfort.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M

PriceData har fulgt prisen på Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M i 181 dage. Laveste pris i perioden er 325 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 345 kr.

Den nuværende pris på 343 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Abus Skurb Kid - Cykelhjelm til børn - Green jungle - Str. M de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026343 kr1 kr (0%)
24. maj 2026344 kr1 kr (0%)
20. maj 2026345 kr1 kr (0%)
16. maj 2026346 kr1 kr (0%)
12. maj 2026347 kr1 kr (0%)
7. maj 2026348 kr1 kr (0%)
27. mar. 2026349 kr24 kr (7%)
11. mar. 2026325 kr24,3 kr (7%)
11. feb. 2026349,3 kr1,3 kr (0%)
10. feb. 2026348 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret