Gå til hovedindhold

Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318669477
Pris fra 839,3 krtil 899 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 59,7 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 759 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 839.3 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hud-Y, titan M
-30%839,3 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Hud-Y, titan M billede

Produktinformation

In-Mould-design med fire skaller for at opnå en holdbar forbindelse til den udvendige skal med stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Højdejusterbart Zoom Ace Urban fit-system med plads til hestehalen til cykelryttere med længere hår Skærm med flere positi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318669477
Varenr.: 66947
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm)
-35%846 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) billede

Produktinformation

UNIKT, COOL DESIGN Den futuristiske nye HUD-Y er den perfekte ledsager i byen. Denne cykelhjelm står for coolness og passer ind i ethvert bybillede. Man tager den dybe pasform fra moderne mountainbike-hjelme, hovedformen fra GameChanger-cykelhjelmen og tilføjer en dosis sci-fi-styling til landevejen. Tilsæt nu den genopladelige, magnetisk fastgjorte LED bagpå, og voilà – den moderne hjelm til byen er her! På bagsiden af hovedet er der en magnetisk USB-lysstrimmel med fire forskellige lysindstillinger. Lysets varighed afhænger af, om Power Mode, Eco Mode, Blink Mode eller Pulse Mode er aktiv. Ud over de ret enkle, elegante farvedesigns findes der også signalfarver, f.eks. til persongrupper, der arbejder i sikkerhedsbranchen. For alle dem, der kører på cykel med stil og beskyttelse, er der ingen vej uden om ABUS HUD-Y Urban-hjelmen. In-Mould-design med fire skaller for at opnå en holdbar forbindelse til den udvendige skal med stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Højdejusterbart Zoom Ace Urban fit-system med plads til hestehalen til cykelryttere med længere hår Skærm med flere positioner for meget god luftcirkulation og styring af sollys Vidvinklet LED-lys med høj effekt og magnetisk fastgørelse Afhængigt af tilstand har lygten en maksimal lysstyrke på ni lumen. De fire tilstande er Eco Mode, Power Mode og Blink Mode samt pulserende LED-lampen kan hurtigt genoplades via mikro-USB. LED'ens farve angiver, hvornår opladningen er afsluttet ActiCage: Forstærkning af hjelmstrukturen, som er integreret i hjelmens EPS-hårdskum. Den bur-lignende arkitektur skaber plads til store ventilationsåbninger og bruges til at stabilisere hjelmen. FidLock-magnetlås Justerbart, skridsikkert TriVider-remsystem på siden Produktdetaljer S (PDF) Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (54-58 cm)
EAN: 4003318669477
Varenr.: 54231554457945
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Hud-Y - Cykelhjelm - Titan - Str. M
899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk839,3 kr839,3 krKøb
2eCykelhjelm DK846 kr846 krKøb
3Cykelpartner.dk899 kr899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) i 84 dage. Laveste pris i perioden er 759 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 839,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 827 kr.

Den nuværende pris på 839,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Abus HUD-Y titan - Cykelhjelm - Medium (54-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026839,3 kr6,3 kr (1%)
13. maj 2026833 kr1 kr (0%)
10. maj 2026834 kr5,3 kr (1%)
8. maj 2026839,3 kr4,3 kr (1%)
5. maj 2026835 kr4,3 kr (1%)
4. maj 2026839,3 kr3,3 kr (0%)
2. maj 2026836 kr77 kr (10%)
9. mar. 2026759 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret