Gå til hovedindhold

ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine

AbusCykeltilbehørEAN: 4003318350603
Pris fra 548 krtil 996 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 448 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 548 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Abus Sea & Snow 37/55 Klasse 3 Hængelås
548 kr
Til butik
Abus Sea & Snow 37/55 Klasse 3 Hængelås billede

Produktinformation

Granit Abus Sea & Snow hængelåsen er udviklet til ekstreme miljøer og opfylder de mest strenge sikkerhedskrav en hængelås kan stille. Dette er en stærk, men kompakt hængelås med en 11 mm bøjle og en sabotagelås i låseboksen. Anbefales til brug på alt, hvad du skal låse udendørs. Denne hængelås er velegnet til maritime miljøer og sne, da låsen har en katodisk overfladebehandling, der giver øget rustbeskyttelse. Granit hængelåse har meget god modstandsdygtighed over for fugt og kulde. Granit Sea & Snow har mere end 250.000 forskellige låsekombinationer og er derfor udfordrende at manipulere. Hængelåsen leveres med to nøgler. En af tasterne har LED-belysning. Specifikationer: Låsestang: 11 mm Bøyle højde: 26mm Bøyle bredde: 28mm Låsekasse bredde: 63mm Låsekasse dybde: 31mm Samlet højde: 85 mm Best i Test i bådnyts test. Læs her...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Hængelåse og Kædelås
EAN: 4003318350603
Varenr.: 111124
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Abus hængelås hærdet stål sea and snow, klasse 3
-30%639 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus hængelås hærdet stål sea and snow, klasse 3 billede

Produktinformation

Hængelås til båd og trailer i klasse 3 Abus Granit Sea & Snow 37/55 er en forsikringsgodkendt hængelås til brug på både, jet skis, trailere og udendørs opbevaring i saltvand og frost. Låsen er FG-godkendt i klasse 3, som er den højeste forsikringsklasse i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Hængelåse
EAN: 4003318350603
Varenr.: 53936240591177
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hængelås 37/55 Sea & Snow PLUS Blister, Plus
849 kr
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Abus hængelås hærdet stål sea and snow, klasse 3 - 1051750
909 kr
Til butik
Gå til Billigsikring
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine
996 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK548 kr548 krKøb
2RenBåd.dk639 kr639 krKøb
3Ladcyklen.dk849 kr849 krKøb
4Anyparts909 kr909 krKøb
5Billigsikring996 kr996 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine

PriceData har fulgt prisen på ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine i 175 dage. Laveste pris i perioden er 520 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 630 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 585 kr.

Den nuværende pris på 548 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for ABUS Granit Hængelås 37/55 Sea & Snow - Hængelåse - ABUS Marine de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026548 kr62 kr (10%)
17. maj 2026610 kr10 kr (2%)
16. maj 2026600 kr52 kr (9%)
14. maj 2026548 kr62 kr (10%)
10. maj 2026610 kr10 kr (2%)
7. maj 2026600 kr10 kr (2%)
25. apr. 2026610 kr10 kr (2%)
20. apr. 2026600 kr10 kr (2%)
22. mar. 2026610 kr30 kr (5%)
7. mar. 2026580 kr30 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret