Gå til hovedindhold

Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318912658
Pris fra 454,3 krtil 545 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 90,7 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 450 kr 22. maj

Sammenlign priser på Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 454.3 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Aduro 3.0, midnight blue S
-30%454,3 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Aduro 3.0, midnight blue S billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform Meget god ventilation takket være 7 luftindgange og 6 luftudgange...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Blå
EAN: 4003318912658
Varenr.: 91265
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Aduro 3.0 midnight blue - Small (51-55 cm)
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Aduro 3.0 midnight blue - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

Størrelser: S(51-55), M(52-58), L(58-62) SPORTY GENNEM BYEN OG LANDSKABET Denne allround-cykelhjelm er til alle, der bevæger sig gennem den livlige bytrafik på deres cykel – men også til alle, der bruger cyklen til mere sporty formål. Fordi Aduro 3.0 tilbyder sikkerhed og komfort – og ser samtidig sporty og smart ud. Denne cityhjelm beskytter med et strømlinet design og optimeret ventilation til sporty kørsel; den er stilfuld og moderne og giver beskyttelse på vejen gennem byen. Både designet og det store farveudvalg gør Urban cykelhjelmen til den perfekte ledsager i hverdagen. Aduro 3.0 – passer og beskytter For at sikre, at hjelmen sidder behageligt og sikkert på hovedet, justeres den individuelt til hovedstørrelsen via et robust justeringshjul. Cykelhjelmen kan takke In-Mold-processen for sin stabilitet. Her integreres det stødabsorberende hårde skum i den udvendige skal. For bedre synlighed kan der som ekstraudstyr fås en LED-lampe, der kan klipses på. Aduro 3.0 giver en god følelse af sikkerhed på alle ruter.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318912658
Varenr.: 55558847365465
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue
545 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk454,3 kr454,3 krKøb
2eCykelhjelm DK499 kr499 krKøb
3Cykelpartner.dk545 kr545 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue

PriceData har fulgt prisen på Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue i 169 dage. Laveste pris i perioden er 441,32 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 454,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 451 kr.

Den nuværende pris på 454,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Midnight blue de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026454,3 kr4,3 kr (1%)
22. maj 2026450 kr1 kr (0%)
20. maj 2026451 kr1 kr (0%)
10. maj 2026452 kr2,3 kr (1%)
8. maj 2026454,3 kr2,3 kr (1%)
5. maj 2026452 kr2,3 kr (1%)
4. maj 2026454,3 kr2,3 kr (1%)
24. apr. 2026452 kr2,3 kr (1%)
23. apr. 2026454,3 kr2,3 kr (1%)
9. apr. 2026452 kr2,3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret