Gå til hovedindhold

Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318904936
Pris fra 422 krtil 499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 77 kr (15% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 421 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 422 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Aduro 3.0 - Polar White
-35%422 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Aduro 3.0 - Polar White billede

Produktinformation

SPORTY GENNEM BYEN OG LANDSKABET. Denne allround-cykelhjelm er til alle, der bevæger sig gennem den livlige bytrafik på deres cykel – men også til alle, der bruger cyklen til mere sporty formål. Fordi Aduro 3.0 tilbyder sikkerhed og komfort ȁ

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318904936
Varenr.: 90493
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
ABUS Aduro 3.0, cykelhjelm, hvid
-30%454 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Aduro 3.0, cykelhjelm, hvid billede

Produktinformation

ABUS Aduro 3.0 er en cykelhjelm, der kan bruges både i bytrafik og til mere sporty cykelture. Hjelmen har et strømlinet udtryk og er udviklet med fokus på sikkerhed og komfort under kørsel. Hjelmen kan justeres individuelt til hovedstørrelsen ved hjæ...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
Farve: Polar White
Størrelse: 51-55cm
EAN: 4003318904936
Varenr.: 33957-37453-98811
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Aduro 3.0, polar white S
-30%454,3 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Aduro 3.0, polar white S billede

Produktinformation

In-Mold til holdbar forbindelse af yderskallen med det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Indstilling af størrelse via en helring af 2 plastkomponenter for optimal stabilitet og pasform Meget god ventilation takket være 7 luftindgange og 6 luftudgange...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Hvid
EAN: 4003318904936
Varenr.: 90493
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
ABUS Aduro 3.0, cykelhjelm, hvid
-29%459 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Aduro 3.0 - Cykelhjelm - Str. 51-55 cm - Polar white
492 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk422 kr422 krKøb
2Skisport.dk454 kr454 krKøb
3Ladcyklen.dk454,3 kr454,3 krKøb
4AktivVinter.dk459 kr459 krKøb
5Cykelpartner.dk492 kr492 krKøb
6eCykelhjelm DK499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid

PriceData har fulgt prisen på Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid i 145 dage. Laveste pris i perioden er 418 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 454,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 436 kr.

Den nuværende pris på 422 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 69 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Abus Aduro 3.0 cykelhjelm polar white - Small (51-55 cm) / Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026422 kr32 kr (7%)
31. maj 2026454 kr6 kr (1%)
30. maj 2026448 kr20 kr (5%)
29. maj 2026428 kr5 kr (1%)
28. maj 2026433 kr5 kr (1%)
27. maj 2026438 kr5 kr (1%)
26. maj 2026443 kr1 kr (0%)
25. maj 2026444 kr5 kr (1%)
24. maj 2026449 kr5 kr (1%)
23. maj 2026454 kr32 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret