Gå til hovedindhold

ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker.

ABBStikdåserEAN: 6438199000015
Pris fra 162,84 krtil 290 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 127,16 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 158,26 kr 7. maj

Sammenlign priser på ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 162.84 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Stikkontakt enkelt komplet IP44 16A 1M Hvid
162,84 kr
Til butik
Stikkontakt enkelt komplet IP44 16A 1M Hvid billede

Produktinformation

20EUJW-84 Stikkontakt ENKELT (komplet) IP44 16A 1M HvidSchuko enkelt stikkontakt m. jord, Skrueløse terminaler (Fase/Nul/Jord) for max. 2stk. 2,5mm2 stive ledninger . Leveres inkl. 85mm ramme, afdækning m. låg og forsegling for IP44. 250V 16A. ABB Impress...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Kabler
EAN: 6438199000015
Varenr.: 15842214216015
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
165 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Abb stikkontakt, komplet, IP44, hvid, med lg
166 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Abb Stikkontakt Komplet Ip44 Hvid M/Låg
176,31 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Abb stikkontakt komplet ip44 hvid m/låg
177,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Stikkontakt enkelt komplet ip44 16a 1m hvid
290 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN162,84 kr162,84 krKøb
2CS MEGASTORE DK165 kr204 krKøb
3WATTOO.DK166 kr166 krKøb
4Billigelogvvs.dk176,31 kr176,31 krKøb
5MaintainIt177,5 kr177,5 krKøb
6Elvvs.dk290 kr290 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker.

PriceData har fulgt prisen på ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker. i 172 dage. Laveste pris i perioden er 158,26 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 165 kr.

Den nuværende pris på 162,84 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for ABB Impressivo Stikkontakt enkelt med klaplåg, med afdækning og ramme, hvid højglans (RAL9016) IP44 16A 250V, Schuko og pillesikker. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026162,84 kr
15. maj 2026163 kr
9. maj 2026162,84 kr4,58 kr (3%)
7. maj 2026158,26 kr3,74 kr (2%)
6. maj 2026162 kr3,74 kr (2%)
21. mar. 2026158,26 kr1,74 kr (1%)
20. mar. 2026160 kr1,74 kr (1%)
17. mar. 2026158,26 kr1,74 kr (1%)
16. mar. 2026160 kr1,74 kr (1%)
4. mar. 2026158,26 kr1,74 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret