Gå til hovedindhold

60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm

RothSanitetEAN: 5702000138336
Pris fra 57,28 krtil 3.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 3.241,72 kr (98% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 54,13 kr 10. maj

Sammenlign priser på 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 57.28 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
18 mm Roth Multipex RIR+ 60 meter, ISO
57,28 kr
Til butik
18 mm Roth Multipex RIR+ 60 meter, ISO billede

Produktinformation

Roth multipex Rør I Rør med isolering 18 x 2,5 mm - 60 meterTil centralvarme og brugsvand (universal)Max 95 grader og 10 barMed isolering - 9 mmMed tomrør

Produktspecifikationer

EAN: 5702000138336
Varenr.: 15843056386383
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm
2.999 kr
Til butik
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm billede

Produktinformation

Pexrøret er godkendt til et kontinuerligt driftstryk på 10 bar og en maksimal driftstemperatur på 95 grader C. Kan anvendes til både drikkevand, badevand, varmt vand og fjernvarme vand (varmtinstallationen).- Dimension: Ø 18 mm- Længde i rulle: 60 meter-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Rør & fittings
Farve: white
Størrelse: 18 mm x 2.5 mm x 60 m
EAN: 5702000138336
Varenr.: 087368241
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm
3.199 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm
3.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN57,28 kr57,28 krKøb
2LavprisVVS2.999 kr2.999 krKøb
3BilligVVS DK3.199 kr3.199 krKøb
4CompletVVS3.299 kr3.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm

PriceData har fulgt prisen på 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 54,13 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 3.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.801 kr.

Den nuværende pris på 57,28 kr er 97% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 98% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for 60 meter Roth universal pex rør-i-rør med isolering til vand og varme, 18 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 202657,28 kr2.941,72 kr (98%)
12. maj 20262.999 kr200 kr (6%)
11. maj 20263.199 kr3.144,87 kr (5810%)
10. maj 202654,13 kr13,37 kr (20%)
9. maj 202667,5 kr7,57 kr (13%)
7. maj 202659,93 kr2.939,07 kr (98%)
6. maj 20262.999 kr2.939,07 kr (4904%)
21. mar. 202659,93 kr2.539,07 kr (98%)
20. mar. 20262.599 kr2.539,07 kr (4237%)
17. mar. 202659,93 kr2.539,07 kr (98%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret