Gå til hovedindhold

5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian

PrysmianEludstyrEAN: 8711401009739
Pris fra 34 krtil 5.443 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 5.409 kr (99% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
5G2,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø12,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, 100 mtr.
34 kr
Til butik
5G2,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø12,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, 100 mtr. billede

Produktinformation

Halogenfri og armeret let installationskabel egnet til fast installation indendørs eller udendørs hvor der er behov for ekstra mekanisk- ellergnaverbeskyttelse. Kan nedgraves direkte i jord. Brandhæmmende med klasse Eca godkendelse. Maksimal ledertemperat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationskabel
EAN: 8711401009739
Varenr.: 2392423
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Prysmian HIKAJ Eca 5G2,5 Armeret installationskabel, Grå, Rg 100
45 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian
3.400 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x2,5 mm²
3.500 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x2,5 mm²
3.600 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5G2,5 mm²
3.600 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x2,5 mm²
3.700 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Prysmian HIKAJ Eca 5G2,5 - Armeret installationskabel, Grå, Rg 100 - (100 meter)
5.443 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk34 kr34 krKøb
2vvsfittings.dk45 kr45 krKøb
3WATTOO.DK3.400 kr3.400 krKøb
4LavprisEl3.500 kr3.500 krKøb
5BilligVVS DK3.600 kr3.600 krKøb
6Greenline3.600 kr3.600 krKøb
7LavprisVVS3.700 kr3.700 krKøb
8CS MEGASTORE DK5.443 kr5.642 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian

PriceData har fulgt prisen på 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian i 175 dage. Laveste pris i perioden er 34 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 42,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 37 kr.

Den nuværende pris på 34 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for 5G2,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202634 kr7,88 kr (19%)
24. maj 202641,88 kr7,88 kr (23%)
6. maj 202634 kr5,59 kr (14%)
5. maj 202639,59 kr5,59 kr (16%)
24. apr. 202634 kr5,59 kr (14%)
23. apr. 202639,59 kr5,59 kr (16%)
24. mar. 202634 kr5,59 kr (14%)
23. mar. 202639,59 kr5,59 kr (16%)
20. mar. 202634 kr5,59 kr (14%)
19. mar. 202639,59 kr5,59 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret