Gå til hovedindhold

5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian

PrysmianEludstyrEAN: 8711401009296
Pris fra 28 krtil 38 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 10 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 27 kr 31. maj

Sammenlign priser på 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 28 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
5G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø11,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, afmålt
28 kr
Til butik
5G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø11,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, afmålt billede

Produktinformation

Halogenfri og armeret let installationskabel egnet til fast installation indendørs eller udendørs hvor der er behov for ekstra mekanisk- ellergnaverbeskyttelse. Kan nedgraves direkte i jord. Brandhæmmende med klasse Eca godkendelse. Maksimal ledertemperat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationskabel
EAN: 8711401009296
Varenr.: 2392428
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Armeret installationskabel 5G1,5mm²
30 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kabel HIKAJ 5G1,5 armeret halogenfri T500
32,74 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Prysmian HIKAJ Eca 5G1,5 Armeret installationskabel, Grå, Tr 500
33,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian
38 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk28 kr28 krKøb
2Greenline30 kr30 krKøb
3EL-GROSSISTEN32,74 kr32,74 krKøb
4vvsfittings.dk33,75 kr33,75 krKøb
5WATTOO.DK38 kr38 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian

PriceData har fulgt prisen på 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian i 133 dage. Laveste pris i perioden er 27 kr (registreret d. 24. januar 2026), højeste er 30 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 28 kr.

Den nuværende pris på 28 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. jun. 202628 kr1 kr (4%)
31. maj 202627 kr1 kr (4%)
30. maj 202628 kr1 kr (4%)
12. maj 202627 kr1 kr (4%)
11. maj 202628 kr1 kr (4%)
24. apr. 202627 kr3 kr (10%)
23. apr. 202630 kr3 kr (11%)
2. mar. 202627 kr3 kr (10%)
1. mar. 202630 kr3 kr (11%)
7. feb. 202627 kr1 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret