Gå til hovedindhold

5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian

PrysmianEludstyrEAN: 8711401008923
Pris fra 27 krtil 3.100 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 3.073 kr (99% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 27 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
5G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø11,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, 100 mtr.
27 kr
Til butik
5G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø11,1mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, 100 mtr. billede

Produktinformation

Halogenfri og armeret let installationskabel egnet til fast installation indendørs eller udendørs hvor der er behov for ekstra mekanisk- ellergnaverbeskyttelse. Kan nedgraves direkte i jord. Brandhæmmende med klasse Eca godkendelse. Maksimal ledertemperat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationskabel
EAN: 8711401008923
Varenr.: 2392422
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Prysmian HIKAJ Eca 5G1,5 Armeret installationskabel, Grå, Rg 100
33,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian
2.700 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x1,5 mm²
2.700 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5G1,5 mm²
3.000 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Prysmian HIKAJ Eca 5G1,5 - Armeret installationskabel, Grå, Rg 100 - (100 meter)
3.098 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x1,5 mm²
3.100 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
100 meter Prysmian hikaj installationskabel, 5x1,5 mm²
3.100 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk27 kr27 krKøb
2vvsfittings.dk33,75 kr33,75 krKøb
3WATTOO.DK2.700 kr2.700 krKøb
4LavprisEl2.700 kr2.700 krKøb
5Greenline3.000 kr3.000 krKøb
6CS MEGASTORE DK3.098 kr3.297 krKøb
7BilligVVS DK3.100 kr3.100 krKøb
8LavprisVVS3.100 kr3.100 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian

PriceData har fulgt prisen på 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian i 175 dage. Laveste pris i perioden er 27 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 2.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 267 kr.

Den nuværende pris på 27 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for 5G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, 100 meter (i rulle) - Prysmian de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202627 kr4,72 kr (15%)
24. maj 202631,72 kr4,72 kr (17%)
6. maj 202627 kr3,2 kr (11%)
5. maj 202630,2 kr3,2 kr (12%)
24. apr. 202627 kr3,2 kr (11%)
23. apr. 202630,2 kr3,2 kr (12%)
24. mar. 202627 kr3,2 kr (11%)
23. mar. 202630,2 kr3,2 kr (12%)
20. mar. 202627 kr3,2 kr (11%)
19. mar. 202630,2 kr3,2 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret