Gå til hovedindhold

3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian

PrysmianEludstyrEAN: 8711401009173
Pris fra 19 krtil 10.873 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 10.854 kr (100% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Armeret installationskabel 3x1,5mm², metervare
19 kr
Til butik
Armeret installationskabel 3x1,5mm², metervare billede

Produktinformation

Dette armerede installationskabel må anvendes i landbrugsinstallationer i fast installation. Kablet er beskyttet af et galvaniseret stålbånd. Kappen er lavet i en halogenfri kompound og er lysegrå. kablets diameter er 9,6 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Prysmian
Kategori: Kabler
EAN: 8711401009173
Varenr.: 4233113197
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
3G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø9,6mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, afmålt
20 kr
Til butik
3G1,5 mm2 HIKAJ Armeret installationskabel, ø9,6mm - Gnaverbeskyttet, PAPJ, afmålt billede

Produktinformation

Halogenfri og armeret let installationskabel egnet til fast installation indendørs eller udendørs hvor der er behov for ekstra mekanisk- ellergnaverbeskyttelse. Kan nedgraves direkte i jord. Brandhæmmende med klasse Eca godkendelse. Maksimal ledertemperat...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Installationskabel
EAN: 8711401009173
Varenr.: 2392425
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Armeret installationskabel 3G1,5mm², metervare
22 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kabel HIKAJ 3G1,5 armeret halogenfri T500
23,46 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Prysmian HIKAJ Eca 3G1,5 Armeret installationskabel, Grå, Tr 500
25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian
25,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Prysmian HIKAJ Eca 3G1,5 - Armeret installationskabel, Grå, Tr 500 - (500 meter)
10.873 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl19 kr19 krKøb
2Elvvs.dk20 kr20 krKøb
3Greenline22 kr22 krKøb
4EL-GROSSISTEN23,46 kr23,46 krKøb
5vvsfittings.dk25 kr25 krKøb
6WATTOO.DK25,5 kr25,5 krKøb
7CS MEGASTORE DK10.873 kr11.072 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian

PriceData har fulgt prisen på 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian i 181 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 19 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for 3G1,5 mm Armeret installationskabel halogenfri, HIKAJ, afmlt pr. meter (klippes) - Prysmian de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202619 kr1 kr (5%)
11. maj 202620 kr1 kr (5%)
24. apr. 202619 kr3 kr (14%)
23. apr. 202622 kr3 kr (16%)
2. mar. 202619 kr3 kr (14%)
1. mar. 202622 kr3 kr (16%)
7. feb. 202619 kr1 kr (5%)
6. feb. 202620 kr1 kr (5%)
1. feb. 202619 kr1 kr (5%)
31. jan. 202620 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret