Gå til hovedindhold

200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561040138
Pris fra 219 krtil 355 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 199 kr 9. mar.

Sammenlign priser på 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 219 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør 8"/200 mm, 250 mm
219 kr
Til butik
Metalbestos røgrør 8"/200 mm, 250 mm billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. Indvendig diameter 200 mm Udvendig diameter 204 mm OBS!Kan kondensdannelse i forbi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 200 mm x 250 mm
EAN: 5706561040138
Varenr.: 318402200
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
MB 200 mm længde 250 mm x 2 mm. Sort røgrør
224 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør 8"/200 mm, 250 mm
225 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm
293 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalbestos 200 mm længde 250 mm x 2 mm. Sort røgrør
355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK219 kr219 krKøb
2Elvvs.dk224 kr224 krKøb
3LavprisVVS225 kr225 krKøb
4CS MEGASTORE DK293 kr332 krKøb
5vvsfittings.dk355 kr355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm

PriceData har fulgt prisen på 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm i 175 dage. Laveste pris i perioden er 195 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 355 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 214 kr.

Den nuværende pris på 219 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for 200 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 250 mm x 2 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026219 kr8 kr (4%)
25. maj 2026211 kr8 kr (4%)
24. maj 2026219 kr8 kr (4%)
22. maj 2026211 kr1 kr (0%)
21. maj 2026212 kr1 kr (0%)
15. maj 2026211 kr1 kr (0%)
14. maj 2026212 kr1 kr (0%)
12. maj 2026211 kr1 kr (0%)
6. maj 2026212 kr3 kr (1%)
5. maj 2026215 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret