Gå til hovedindhold

150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561040480
Pris fra 307 krtil 560 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 253 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 307 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Metalbestos 150 mm længde 500 mm m/renseklap sort røgrør
307 kr
Til butik
Metalbestos 150 mm længde 500 mm m/renseklap sort røgrør billede

Produktinformation

Længde med renseklap anvendes hvor der skal være mulighed for fejning

Produktspecifikationer

Mærke: Kierulff
Kategori: Aftræksrør med renseklap
EAN: 5706561040480
Varenr.: 86952
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør 6"/150 mm, renseklap, 500 mm
315 kr
Til butik
Metalbestos røgrør 6"/150 mm, renseklap, 500 mm billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. OBS!Kan kondensdannelse i forbindelsesrøret eller skorstenen ikke udelukkes, må sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 150mm x 500mm
EAN: 5706561040480
Varenr.: 318411150
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør 6"/150 mm, renseklap, 500 mm
319 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap
330 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap
341,24 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
MetalbestoS - Rgrr med renseklap, lngde 500 mm, 150 mm, 6"
346 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Metalbestos 150 mm længde 500 mm m/renseklap sort røgrør
560 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk307 kr307 krKøb
2BilligVVS DK315 kr315 krKøb
3LavprisVVS319 kr319 krKøb
4CS MEGASTORE DK330 kr369 krKøb
5EL-GROSSISTEN341,24 kr341,24 krKøb
6WATTOO.DK346 kr346 krKøb
7vvsfittings.dk560 kr560 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap

PriceData har fulgt prisen på 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap i 179 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 346 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 312 kr.

Den nuværende pris på 307 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for 150 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 500 mm med renseklap de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026307 kr8 kr (3%)
17. maj 2026315 kr2 kr (1%)
16. maj 2026317 kr2 kr (1%)
15. maj 2026315 kr3 kr (1%)
14. maj 2026318 kr3 kr (1%)
3. maj 2026315 kr3 kr (1%)
2. maj 2026318 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026315 kr4 kr (1%)
23. apr. 2026319 kr4 kr (1%)
25. mar. 2026315 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret