Gå til hovedindhold

130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm

MetalbestosEludstyrEAN: 5706561040374
Pris fra 379 krtil 441 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 62 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 30. maj

Sammenlign priser på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 379 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Metalbestos røgrør 5"/130 mm, 1000 mm
379 kr
Til butik
Metalbestos røgrør 5"/130 mm, 1000 mm billede

Produktinformation

Metalbestos sorte røgrør anvendes som forbindelsesrør mellem skorstenen og fastbrændsels- eller oliefyrede kedler med røggastemperaturer på min. 120 °C til maks. 400 °C. Indvendig diameter 130 mm Udvendig diameter 134 mm OBS!Kan kondensdannelse i forbi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Metalbestos
Kategori: Varme & styring
Farve: black
Størrelse: 130 mm x 1000 mm
EAN: 5706561040374
Varenr.: 318409130
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metalbestos Røgrør lige 5" længde 1000 mm
392 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm
398 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm
420,55 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Røgrør Sort Uden Klap 130 X 1000 Mm
441 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK379 kr379 krKøb
2Proshop DK392 kr431 krKøb
3CS MEGASTORE DK398 kr437 krKøb
4EL-GROSSISTEN420,55 kr420,55 krKøb
5Elvvs.dk441 kr441 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm

PriceData har fulgt prisen på 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm i 176 dage. Laveste pris i perioden er 369 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 392 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 379 kr.

Den nuværende pris på 379 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for 130 mm Metalbestos Sorte røgrør længde 1000 mm x 2 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026379 kr10 kr (3%)
30. maj 2026369 kr10 kr (3%)
17. maj 2026379 kr13 kr (3%)
16. maj 2026392 kr13 kr (3%)
15. maj 2026379 kr6 kr (2%)
14. maj 2026385 kr6 kr (2%)
12. maj 2026379 kr4 kr (1%)
3. maj 2026375 kr4 kr (1%)
2. maj 2026379 kr4 kr (1%)
24. apr. 2026375 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret