Gå til hovedindhold

Lauritz Knudsen 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb

Lauritz KnudsenBelysningEAN: 5703302106269
Pris fra 41 krtil 450 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 409 kr (91% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 40 kr 3. apr.

Sammenlign priser på 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 41 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK FUGA indstøbningsdåse 2 modul 49 mm dybde, gul
41 kr
Til butik
LK FUGA indstøbningsdåse 2 modul 49 mm dybde, gul billede

Produktinformation

Til indstøbning i beton. Monteres med alle FUGA Baseline, Softline samt Hardline rammer. Kan vendes 180°. Har ekstra indbygningsdybde til bl.a. elektronik - og IHC Net produkter. Kan monteres såvel lodret som vandret. Ved vandret indstøbning skal dobbelt tud (LK nr. 504N1011) anvendes. Konstruktion: Er forsynet med indvendige blanketter, der først fjernes efter indstøbning. Er i siderne forsynet med 2 stk. 16 mm. tude og 2 stk. 20 mm. tude, hvori rør kan aflastes med søm. Er i bunden forsynet med 1 stk. 16 mm. blanket. 16 mm. tude kan forsynes med overgangsstykke for 20 mm. rør, ligesom 20 mm. tude kan forsynes med reduktionsstykke for 16 mm.rør.

Produktspecifikationer

Mærke: LK
Kategori: Lauritz Knudsen
Artikel nr.: 504D0232
EAN: 5703302106269
Varenr.: 2766371
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FUGA dåse for indstøbning gul 2 modul 49 mm dybde
42,95 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Fuga Dåse Gul 2mod Indst. 49mm
43 kr
Til butik
Fuga Dåse Gul 2mod Indst. 49mm billede

Produktinformation

Til indstøbning i beton. Monteres med alle FUGA Baseline, Softline samt Hardline rammer. Kan vendes 180 °. Har ekstra indbygningsdybde til bl.a. elektronik - og IHC Net produkter. Kan monteres såvel lodret som vandret. Ved vandret indstøbning skal dobbelt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: 1016001364 - 1088004661
EAN: 5703302106269
Varenr.: 115256
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FUGA DÅSE GUL 2M INDST. 49MM
49,05 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb
440 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
10 stk LK FUGA indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb
440 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2M, 49 mm dyb
450 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK41 kr80 krKøb
2CS MEGASTORE DK42,95 kr81,95 krKøb
3Elvvs.dk43 kr43 krKøb
4EL-GROSSISTEN49,05 kr49,05 krKøb
5Greenline440 kr440 krKøb
6LavprisEl440 kr440 krKøb
7BilligVVS DK450 kr450 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb

PriceData har fulgt prisen på 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb i 182 dage. Laveste pris i perioden er 39 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 42 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 41 kr.

Den nuværende pris på 41 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for 10 stk LK Fuga indstøbningsdåse, 2 modul, 49 mm dyb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. apr. 202641 kr1 kr (3%)
3. apr. 202640 kr1 kr (2%)
2. apr. 202641 kr1 kr (3%)
29. mar. 202640 kr1 kr (2%)
22. mar. 202641 kr1 kr (2%)
21. mar. 202642 kr2 kr (5%)
2. mar. 202640 kr1 kr (3%)
25. feb. 202639 kr1 kr (3%)
22. feb. 202640 kr1 kr (2%)
18. feb. 202641 kr1 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret